Міська рада на Тернопільщині вже має свого інспектора праці

Світлина від Чортківська міська рада.

Чортківська міська рада вже має свого інспектора праці

Інспектор праці здійснюватиме контроль лише за трьома пріоритетними напрямами – з питань своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, та належного оформлення трудових відносин.

Перш ніж проводити подібні перевірки, інспектор праці інформуватиме фізичних осіб-підприємців, що використання не задекларованої праці – це грубе порушення трудового законодавства.

Окрім того, проводитиме інформаційно-роз’яснювальну роботу на підтримку легалізації праці у різних обʼєктах торгівлі та сферах послуг міста. Інспектор праці спілкуватиметься з громадянами та закликатиме їх відповідально ставитися до свого майбутнього, адже отримуючи заробітну плату «в конверті», працівники втрачають не тільки соціальні гарантії сьогодні, а й позбавляють себе гідної пенсії в майбутньому.

Зауважимо, що така посада у штатному розписі виконавчого апарату передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

 

Коментарі вимкнені.