Музей-мрія, музей майбутнього… Музей-майстерня у Теребовлі

Саме МРІЯ перетворити теребовлянський музей у живе та цікаве місце, де історія зустрічається із сьогоденням, де молодь може втілювати також свої ідеї та задуми, надихаючись досвідом предків – стала ПОШТОВХОМ до реформування колишнього історико-краєзнавчого музею у музей-майстерню. Щоб не втомлені позіхання, а щире подивування та інтерес викликали у гостей цього закладу його оформлення та експонати, ремісничі майстер-класи та тематичні заходи – необхідно спільно створити такий музейний простір, який був би цікавим як для жителів громади, так і для туристів, – повідомляє сайт громади.

Директор-Майстер-Шоу-мен

Музейний двір після “вигрібання” підвалів

В одній особі… Володимир Худий очолив музей у липні 2017 року, коли ремонти та перевтілення були ще тільки у планах. Стільки сміття та чорної роботи, скільки отримали вони спільно з невеликим своїм колективом на старті, давно не бачив, мабуть, жоден музейний працівник. Але зміни – то завжди річ «пильна». До того ж – взялися впорядкувати базу (перелік) експонатів музею. На сьогодні уже обліковано з нумерацією, фотознімком та внесенням до реєстру усі 1905 експонатів основного фонду. Всі вони – упаковані та зберігаються до часу оформлення експозицій у окремо відведеному сухому приміщенні. У планах – запустити новий цікавий сайт та зайнятися повноцінною промоцією закладу. Як тільки його буде відремонтовано та обладнано.

Майстерні – уже працюють!

Підвали музею, які раніше слугували складами для найрізноманітнішого непотребу уже відремонтовано. Ці три підвальні кімнати трансформувались у сучасні «творчі катакомби», де готується декор для міста, збирається молодь, приїжджають майструвати туристи, вирує активне життя. Кожен бажаючий може долучитися до майстер-класів та виготовити тут своїм близьким неповторний сувенір у подарунок.

Перші пропозиції по майстер-класах для жителів та гостей міста:
– Створення сувенірної тарілки з авторським розписом;
– Декор із дерева методом випалювання (індивідуальний виріб з вибраним вами ескізом);
– Перенесення фото та інших зображень на дерев’яну основу (Гель-медіум трансфер)

А також, у найближчому часі планується впровадити: прості та вишукані вироби зі шкіри, ліплення декоративних форм з глини (сувеніри, вазони, тощо), ткацтво на старовинному верстаті, декупаж, дизайн і декор для дому та інші цікаві рукотворні навчання. Про конкретні дати майстер-класів буде додатково повідомлено на фейсбук-сторінці закладу: «Музей-Майстерня м.Теребовля» або ж – на дошках оголошень нашої громади. Можлива організація майстер-класу на замовлення – для зібраних груп дітей та дорослих різного віку. Звертатися із пропозиціями та за додатковою інформацією можна за телефоном: (03551) 2-13-52

У планах – музей на дереві!

Звісно, музей – це в першу чергу цікаві експозиції з історичними артефактами. Для їх розміщення буде повністю відремонтовано та дещо переплановано внутрішні приміщення будівлі, а також – планується створити на фасаді музею велику бетонну стилізовану ліпнину-дерево, над якою працюватиме місцевий майстер скульптури Олег Котик (ескіз майстра – на головному фото зверху). На даний час уже готова проектна документація на музей-майстерню в цілому. Розпочинати роботи планується з червня. Масштабний ремонт – справа не одного місяця, але результат мав би стати ізюминкою нашої громади.

До міжнародного Дня музеїв запрошуємо…

На зустріч під відкритим небом 18-го травня, у п’ятницю у вечірню пору. Колектив теребовлянського музею-майстерні готує для усіх відвідувачів у цей день пізнавально-розважальну програму із конкурсами та подарунками, перегляд фільму, міні «Майстер-шеф» з Ярославом Вархоляком, ватру, живу музику та багато інших сюрпризів.

Приходьте, приєднуйтесь до нашої команди: своїми ідеями, спільною працею, старовинними предметами з бабусиної скрині, тощо.

Коментарі вимкнені.