На Кременеччині освятили каплицю-пантеон Героїв АТО

Краплями дощу, свяченою водою та сльозами болю окропилася новостворена каплиця-пантеон Героїв АТО у селі Лішня, що на Кременеччині. Спільною молитвою священнослужителі, родини загиблих, керівництво області та жителі села вшанували пам’ять про борців за волю України, котрі поклали життя у визвольних змаганнях, Другій світовій війні та війні з російським агресором на Донбасі.
Очолив богослужіння архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор.
Голова обласної ради Віктор Овчарук звернувся до учасників жалобного зібрання: «Неоціненних втрат зазнала наша держава у боротьбі за волю, за своє європейське майбутнє: батьки втратили дітей, діти – батьків, хтось залишився без брата чи сестри, без рідних по духу людей, а кожен з нас – без справжніх друзів. Адже, сказано у Євангелії від Йоана: «Немає більшої любові за ту, коли хто душу свою кладе за друзів своїх». Хлопці, які свідомо ставали оборонним щитом рідної землі, які відстоювали безпеку своїх співвітчизників, вважали нас своїми друзями. Низький уклін Вам, дорогі батьки, за таких синів, за жертву, біль якої досі горить у Ваших серцях. Віримо, що спільним непоборним бажанням та з Божою допомогою ми встановимо на своїй землі мир, щоб наші Герої могли пишатися тим, за що поклали власне життя».
Місце під каплицю-пантеон Героїв АТО обрано недаремно. Перша історична згадка про нього датується 1625 роком. Біля джерела стояла дерев’яна капличка у якій знаходилася фігура святої Анни. Комуністичною владою капличку було розібрано та спалено. У 1991 році святиню було відновлено та освячено 7 серпня, у день Успіння Святої Праведної Анни. У 2010 році тут було освячено хрест та камінь під будівництво духовного комплексу.

Коментарі вимкнені.