На Тернопільщині провели християнський табір для дітей (фоторепортаж)

В одному з красивих урочищ біля Серету між Звинячем, Скоморошим і Бичківцями Чортківського району днями відбулося християнське таборування дітей зі згаданих та інших сіл Білобожницької округи, яке організували священики місцевих православних парафій. А розпочалася зустріч з молебня і благословення в храмі Великомученика Димитрія с. Скомороше.

Як сказав один з організаторів, настоятель церкви Різдва Пресвятої Богородиці с. Звиняч о. Михайло Ткачук, цей духовно-оздоровчий патріотичний табір покликаний відвернути дітей від занять непотрібними речами в період канікул, даремного марнування часу. Бо не таємниця, що зараз діти й молодь трохи віддалилися від духовності, від незнання, як з користю провести час, частіше поспішають до розважальних закладів, ніж до храму. А це не сприяє їх духовному розвитку, вихованню їх гідними патріотами своєї землі, добрими християнами.

— Такий захід проводимо вперше, — зазначає о. Михайло, — бачимо, що він є бажаним для дітей, вони того хочуть, лише треба комусь їх організувати на добре і корисне проведення часу. Ось ми, однодумці в такому важливому питанні, а саме парохи с. Бичківці о. Мирослав Ткачук, с Скородинці о. Мирон Заяць, сіл Косів і Ромашівка о. Богдан Єдинак та о. Андрій Левкович з парафії Святої Покрови м. Чорткова порадилися і зійшлися на цей одноденний табір у місцині, де раніше був православний монастир з церквою св. Параскеви, відомий з ХVІ століття. Сподіваємося, що аура святості цього місця розкриє душі діточок, відродить їх серця до добра, до Бога, до віри.

В нинішній час замало лише величатися тим, що будуємо храми, прикрашаємо їх, бо якщо вони будуть порожні, особливо, якщо в них не буде дітей, молоді — марна та праця і тому найперше треба будувати храми в душах діточок, яких вважаємо нашим майбутнім.

Активно допомагала отцям і викладач гімназії блаженного Климентія Шептицького при греко-католицькій громаді отців салезіан у Львові Ганна Волчак, яка була вожатою табору. Її батько, відомий архітектор Михайло Федик, родом зі Звиняча — автор пам’ятників, зокрема Степанові Бандері у Львові. Пані Ганна хоче зберегти в картинах краєвиди Звиняча й околиць, тож часто відвідує ці місця, малює, а згодом планує організувати виставки картин у сільському будинку культури та у Львові.

— Такі табори здружують дітей, відводять від комплексів, стереотипів мислення. Новаторські ідеї, свіжі точки зору на виховання дітей сприяють їх розвитку в інформативнішому руслі. Попри трохи обмежені ресурси менеджерської домпомоги в житті, мусимо самі собі допомагати чим можемо, щоб гуртувати гарну православну християнську спільноту, для того щоб діти бігли не до «колєг», а в першу чергу до храмів, до священиків, відкривалися для Бога, бо там з ними нічого недоброго не станеться, — підсумовує Ганна Волчак.

Діти забавлялися в різні рухливі спортивні та інтелектуальні ігри: футбол, волейбол, приготування страв, духовні бесіди зі священиками, співи і танці. Вкінці їх нагородили медалями з церковною атрибутикою. Початок був вдалим, то є надія на його продовження в ширшому ракурсі і глибшому змісті наступного року. А, може, ще й цьогоріч повторити?

Спілкувався і знимкував Микола ВАСИЛЕЧКО, спеціально для “Погляду”

На фото: миттєвості молитви, змагань і відпочинку.

Коментарі вимкнені.