Невідомі отруїли головну водну артерію Тернопільщини

Державною екологічною інспекцією у Тернопільській області 11 травня було зафіксовано факт скиду забруднюючих стічних вод із очисних споруд КП «Тернопільводоканал», що ймовірно призвело до забруднення річки Серет в районі сіл В. Березовиця, Острів, Буцнів та далі по течії – прогнозовано аж до м. Чорткова.

За словами директора КП «Тернопільводоканал» Володимира Кузьми, підприємства-забруднювачі, які протягом кількох останніх днів неодноразово здійснювали залпові скиди агресивних стоків з надмірною концентрацією шкідливих речовин, наразі не встановлені. Внаслідок їх потрапляння на каналізаційні очисні споруди, відбувся негативний вплив на життєдіяльність активного мулу нижньої площадки, що відповідає за якість біологічної очистки стоків. Як результат, активний мул поступово почав відмирати і не може повноцінно виконувати функцію очистки. Це у свою чергу спричинило неповну очистку каналізаційних стоків.

Незважаючи на вжиті заходи з відновлення здатності активного мулу до очистки забруднених стоків, працівникам КП «Тернопільводоканал» не вдалося втримати ситуацію під контролем. Відповідно значна частина недостатньо очищених стічних вод потрапила на біологічні ставки, а з них – у річку Серет.

Вчора, 11 травня, відбулось позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на якому прийнято рішення здійснювати роботи із запобігання та ліквідації наслідків скидів агресивних стоків у двох напрямках:

–          пошук підприємств-забруднювачів та вжиття відповідних заходів. До виконання цього завдання залучено необхідні контролюючі та правоохоронні інстанції);

–          припинення скиду та відновлення роботи активного мулу в аеротенках каналізаційних очисних споруд.

Також, 11 травня, відбулось позачергове засідання Чортківської районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Ця комісія, з метою запобігання виникнення надзвичайних ситуацій, вирішила тимчасово припинити забір поверхневих вод із р. Серет до моменту виявлення задовільного епідеміологічного стану. На щастя запасу води для потреб міста вистачає на 2 дні, тож водопостачання населення не припинялось.

Територіальне управління  МНС, в свою чергу, звертається до мешканців прилеглих до ріки Серет населених пунктів утриматись від купання, вилову риби та подальшого її вживання, забору води для пиття, приготування їжі та миття посуду.

Погляд

-1 thoughts on “Невідомі отруїли головну водну артерію Тернопільщини

  • 13:28 | 12.05.2012 о 13:28
    Permalink

    Ага, знайдуть – так само як терористів у Дніпропетровську

  • 07:50 | 14.05.2012 о 07:50
    Permalink

    “Водоканалу” грошей не хватає ось і випустив якусь хімію. Та смердить там завжди і скидають постоянно. А чого всі пишуть про 11-12 травня? Чого той скид не зафіксували 1 травня, тоді коли насправді він відбувся

Коментарі вимкнені.