Осіння Бережанщина поринула у сонячний настрій і тепло

Мирослав Дочинець Бережани

16 жовтня 2013 року Обласний комунальний музей Богдана Лепкого зібрав шанувальників художнього слова. У місто завітав письменник, журналіст, автор цілої низки книг Мирослав Дочинець. Найпопулярнішими, мабуть, у його доробку на даний час є книга заповідей 104-річного Андрія Ворона, як жити довго в щасті і в радості. Однак не можна оминути увагою збірки  «Хліб і шоколад», «Гірчичне зерно», «Куфрик з фіґлями», найновіші «Криничар» та «Горянин. Води Господніх русел».

Мирослав Дочинець – син Закарпаття – приніс на жовтневу Бережанщину сонячний настрій і тепло – у творах та у погляді. Вже з перших акордів зустріч обіцяла бути затишною і доброзичливою, адже одразу зав’язалась вона не як офіційне представлення, а як діалог. Звісно, першими були питання від журналістів. Тетяна Будар – директор районного радіомовлення – підкресливши і своє походження зі щедрого краю Закарпаття – розпитала про витоки книги «Многії літа. Благії літа». Бо вона перевидається вже безліч разів  і щоразу розширює своє читацьке коло.

Згодом до розмови приєднались і працівники музеїв міста, і викладачі інституту, і просто люди, які цікавляться літературою та культурним життям свого краю.

Діалог, як мандрівка любленими Доцинцем гірськими схилами, то піднімав усіх до висот людського духа, то приземлювався ближче до буденного, звичного та необхідного (як от стосунки між чоловіками та жінками в книзі афоризмів «Дами і адами»).

Ініціатори зустрічі (директор музею О.Захарків та керівник кредитної спілки «Вигода» М. Футерко) представили присутнім ще одного цікавого гостя, котрий, як і Мирослав Дочинець, займається видавничою справою. Це Юрій Николишин – економіст за професією і фотограф та письменник за покликанням, директор львівського видавництва «Апріорі» . На зустрічі у Бережанах він представив свою книгу «Бота Фікс» та кількома фотоальбомами («Елегії Львова», «Вічна магія Карпат» та ін.) . Про патріотизм можна говорити багато, але якщо зробити хоча б частинку того, що робить пан Юрій своїми книгами ( а він, перепускаючи крізь себе, красиво  викладає на папері новий погляд на навколишню Україну, погляд залюбленого у свій край українця), то життя наше перестало б бути сірим і печальним.

Загалом, вражень у всіх  учасників зустрічі залишилось багато. Тому й вже заздалегідь домовились з авторами про повторний візит до Бережан з виступами перед ширшими аудиторіями, перед школярами та студентами.

 

Галина Заболотна м. Бережани, викладач БАТІ

Коментарі вимкнені.