Реабілітологія на Тернопільщині: попит та пропозиція, можливості навчання від служби зайнятості

Цьогоріч роботодавці Тернопільщини області подали майже 40 вакансій для фахівців у сфері діяльності, спрямованій на реабілітацію осіб, які перенесли фізичну чи психологічну травму, хворобу, інвалідність. Це були вакансії для лікарів фізичної та реабілітаційної медицини, ерготерапевтів, фізичних терапевтів та фахівців з фізичної реабілітації, вчителів-реабілітологів, масажистів.
На сьогодні потрібні 14 таких фахівців:
– 5 ерготерапевтів з заробітною платою 20 000 грн. (КНП “Тернопільська комунальна міська лікарня №2”; КНП “Микулинецька обласна фізіотерапевтична лікарня реабілітації”; КНП “Кременецька опорна лікарня”; КНП “Більче-Золотецька обласна лікарня реабілітації імені В.Г. Вершигори”);
– 3 фізичних терапевти з заробітною платою до 20 000 грн (ФОП Кекіш П.І.; КНП “Микулинецька обласна фізіотерапевтична лікарня реабілітації”; КНП “Більче-Золотецька обласна лікарня реабілітації імені В.Г. Вершигори”)
– 3 фахівці з фізичної реабілітації з заробітною платою до 10 000 грн (ФОП Кекіш П.І.; “Центр надання соціальних послуг” Зборівської МР);
– 2 вчителя-реабілітологи з заробітною платою до 12 000 грн (“Інклюзивно-ресурсний центр” Великоберезовицької СР та Кременецької міської ради);
– 1 лікар фізичної та реабілітаційної медицини з заробітною платою 20 000 грн (КНП Великобірківської селищної ради “Тернопільська центральна районна лікарня”);
Якщо у Вас немає відповідної кваліфікації, На підставі ваучера на оплату навчання, що видають у Тернопільському обласному центрі зайнятості певним категоріям громадян, які не зареєстровані як безробітні і мають  професійно-технічну чи вищу освіту можна пройти навчання за спеціальностями:
  • “Медицина”
  • «Медична психологія»,
  • «Терапія та реабілітація»
  • «Фізична культура і спорт»
  • «Технології медичної діагностики та лікування»
чи освоїти робітничі професії:
  • молодша медична сестра (молодший медичний брат) з догляду за хворими,
  • екстрений медичний технік.
Фінансування за ваучером – до 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. З 01.01.2024 – 30 280 грн. При його підвищенні, збільшується й розмір наданих за ваучером коштів. Навчання проходить у закладах освіти як Тернопільщини, так і України.
Безробітні безоплатно за спрямуванням місцевих підрозділів Тернопільського обласного центру зайнятості центрах професійно-технічної освіти (ЦПТО) Державної служби зайнятості можуть здобути професію молодша медична сестра (молодший медичний брат) з догляду за хворими.
У рамках експериментального проєкту цю професію можуть безоплатно здобути також зайняті та незайняті (не зареєстровані як безробітні) учасники бойових дій і особи з інвалідністю внаслідок війни.
Тривалість курсів – 3-6 місяців. Форма навчання – онлайн, денна або змішана. ЦПТО – це сучасні заклади освіти європейського рівня, які здійснюють курсову та індивідуальну профпідготовку. У разі потреби є місця для проживання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *