Рятувальників на Тернопільщині потрібно рятувати

Місцевій пожежній команді селища Вишнівець Збаразького району загрожує небезпека – через брак фінансування постає питання, чи працюватиме вишнівецька команда вогнеборців, що є суттєвою підмогою збаразьким пожежникам, у наступному, 2014 році.
Команда, яка у свій час була створена з метою обслуговування лише селища, виїжджає на угамування вогняної стихії в прилеглі та у віддалені села. Рятує не лише від «червоного півня», а приходить узимку, визволяючи транспорт, що застряг у снігових заметах, під час повеней, відкачуючи воду з підвалів та погребів, у ДТП рятує людей з понівеченого транспорту та надає іншу необхідну допомогу. Повністю боєздатний підрозділ очолює беззмінний його начальник Анатолій Юзвенко.
16 вересня, в понеділок, у Вишнівецькій селищній раді відбулася нарада за участю першого заступника голови райдержадміністрації Богдана Яциковського, начальника фінансового управління РДА Надії Панасюри, голів 12-ти сільських рад, населені пункти яких обслуговують вишнівецькі вогнеборці. Вирішували, бути чи не бути місцевій пожежній команді, яку зараз утримують за рахунок селищного та районного бюджетів. І, на жаль, цих коштів вкрай мало для належного її функціонування.
− Для успішного завершення року, − зазначив начальник МПК селища Вишнівець Анатолій Юзвенко, − нам не вистачає близько 10 тисяч гривень. Може статись і таке, що не буде чим виїхати на пожежу. Пожежна машина, на жаль, хоча підтримується у належному стані, проте потребує заміни, строк її служби уже давно закінчився. Автомобіль може привезти трохи більше двох тонн води, якої вистачить на 5-8 хвилин для гасіння пожежі, що вкрай погано.
За словами Анатолія Юзвенка, катастрофічно не вистачає пального, бойового одягу та обладнання, запасних частин для ремонту машини, замалим є й штат команди – всього13 осіб. А вже у цьому році лише на пожежі вишнівецькі вогнеборці виїжджали 20 разів. На плаву МПК тримається завдяки надійному плечу селищної ради, яка розділяє труднощі вогнеборців, передусім фінансові. Однак цього недостатньо. Відтак, щоб не сталося фатальної помилки і рятувальники Вишнівеччини не залишились без підтримки, голова селищної ради Ростислав Баюрський звернувся до очільників територіальних громад з проханням фінансово допомогти пожежній команді та розділити витрати на її утримання із селищною радою. Йдеться про співфінансування МПК селищною радою та сільськими радами через укладання відповідної угоди про надання субвенцій з бюджетів сільських рад бюджету Вишнівецької селищної ради. Даний документ має бути підписаний до 1 жовтня цього року в рамках виконання цільової соціальної програми про забезпечення пожежної безпеки Збаразького району на 2013-2015 роки. У ході обговорення сільські голови були одностайні в тому, що місцеву пожежну команду Вишнівця потрібно зберегти як у 2014 році, так і наступних роках, бо це життєва необхідність для жителів сіл, та заявили про готовність допомагати, як і до цього часу – благодійно, так і шляхом укладання угод про надання субвенцій із сільських бюджетів, в силу своїх фінансових можливостей.
– Місцева пожежна команда селища Вишнівець повинна існувати, адже її функціонування – це питання безпеки громадян району, передусім сільських жителів, а не питання чиїхось власних амбіцій, – наголосив перший заступник голови райдержадміністрації Богдан Яциковський, звертаючись до голів сільських рад, – а тому іншого шляху, як надати фінансову підтримку вогнеборцям немає і не може бути.
Після обговорення деталей, пов’язаних з оформленням відповідної документації для надання додаткової фінансової підтримки МПК селища Вишнівець, перший заступник голови РДА Богдан Яциковський підняв не менш актуальне питання життєдіяльності району – стан доріг. Вкотре наголошено на стовідсотковому освоєнні коштів, виділених селищній та сільським радам для ремонту дорожного покриття, яке потрібно здійснити у найкоротші терміни.

Світлана БОДНАР, Народне слово

Коментарі вимкнені.