Сімейство кременчанки Ірини Стравінської весь рік із полуницями

Доглядати за полуницями мамі із задоволенням допомагає Софійка.

З ранньої весни і аж до перших заморозків у кременчанки Ірини Стравінської квітнуть розмаїтими кольорами і щедро плодоносять декоративні полуниці. Ці рослини прикрашають своїм цвітом не лише город, а й будинок, адже вони ідеально підходять для вирощування у підвісних вазонах.

Ремонтантні сорти ампельних полуниць, як-от Трістан, Тарпан, Мерлан, Тоскана, пані Ірина вирощує з насіння. Наприкінці лютого висіває його у міні-парниках на підвіконні. Коли на рослинах з’являється два-три листочки, висаджує їх у теплиці, а згодом – у відкритий грунт на відстані 20-25 сантиметрів.
– Ці полуниці особливі тим, що квітнуть і дають урожай одночасно аж до перших заморозків, – розповідає жінка. – У кожного сорту – свій колір квітів. У Рубі Енна – насичено червоні, у Тартана – темно фіолетові, Трістана – рожеві. Якщо кілька сортів посадити в один горщик, то можна отримати красивий різнобарвний букет. Досить цікавий вигляд має сорт Рейнбоу. На кущі висотою 20 сантиметрів – безліч квітів білого, рожевого і рожево-червоного кольорів.
Усі сорти відрізняються розміром плодів. У Трістана і Тарпана ягода має видовжену форму, у Белтрана – круглу. Вага однієї ягоди сягає від десяти до тридцяти грамів. За смаком вони нагадують звичайні полуниці.
– Найменші ягоди у сорту «Пінк Панда», – розповідає пані Ірина. – але хоч плоди і дрібні, зате смачні і мають кремовий аромат. Кущі із яскраво рожевими суцвіттями з жовтою серединкою часто використовують для оформлення ампельних композицій та декорування дачних ділянок.
За словами Ірини Стравінської, кущі декоративних полуниць можна висаджувати навіть наприкінці літа і вже через два-три тижні смакувати ягодами. Якщо вирішили садити їх у відкритий ґрунт, то краще це робити у затінку або ж за похмурої днини, щоби сонце не обпекло листя. У догляді ці сорти подібні до звичайної полуниці. Тому потрібно пильнувати, аби на грядках не було бур’янів і рослини не потерпали від спеки. На одному місці ампельні полуниці можна вирощувати впродовж трьох років.
Якщо маєте бажання вирощувати полуниці у горщиках, то варто знати, що на одну рослину має припадати два-три літра ґрунту. При цьому треба слідкувати, щоби земля не пересихала.
Позаяк декоративні полуниці одночасно квітнуть і плодоносять, то обов’язково потрібно забезпечити їм нормальне підживлення. Пані Ірина радить це робити чотири рази за сезон. Для ґрунтових рослин можна використовувати розчини коров’яку чи курячого посліду. А от для вазонів краще підійде пожива, яку продають у спеціалізованих магазинах.
Полуниці, які ростуть у горщиках, Ірина Стравінська рекомендує на зиму пересаджувати у грунт. Декоративні ягоди не бояться морозів, тож укривати їх не потрібно. Під снігом їхній цвіт може навіть дочекатися весни.
Марія БЕЗКОРОВАЙНА
Газета “Сільський господар плюс”

Коментарі вимкнені.