Це дає можливість скоротити перебування пацієнта у лікарні, – тернопільська лікарня отримала подарунок

Хірургічне відділення Тернопільського територіального медичного об’єднання поповнилось апаратом вакуумної терапії, який заклад отримав у подарунок від Великогаївської об’єднаної територіальної громади.
Апарат призначений для лікування хронічних виразок, складних ран. Його принцип дії, як розповів завідувач хірургічного відділення ТРТМО Володимир Лісовський, полягає у створенні навколо рани мінусового тиску, вакууму, що допомагає рідині, яка виділяється з рани, всмоктуватись у спеціальні резервуари апарату. У ділянці, де є вакуум, значно поліпшується кровообіг, скоріше загоюються рани.
«Це дає можливість скоротити перебування пацієнта у лікарні, — констатує Володимир Лісовський, — а також покращити якість лікування, здешевити його. Адже вже не потрібно перев’язувати рану 3-4 чи більше разів на день, як ми робили це раніше, а 1 раз на 3 дні. Крім того, раніше ми змушені були орендувати цей апарат в інших закладах, а за оренду сплачував пацієнт».
Метод вакуумної терапії, як сказав Володимир Лісовський, порівняно новий. В Україні його почали застосовувати 10 років тому. Зокрема у Харкові, в госпіталі Мечникова з його допомогою рятують життя та зміцнюють здоров’я сотням українських воїнів, які захищають рубежі нашої держави.

Подільське слово

Коментарі вимкнені.