Як на Тернопільщині школярі добру справу робили (фото)

З давніх-давен на просторах України існували джерела-криниці, які відігравали важливу роль в житті нашого народу. Біля них зупинялись мандрівники й тамували спрагу кришталевою водою, відпочивали в їх прохолоді. Багато з джерел мають свою дивовижну історію, яка зберігається у пам’яті народу. Особливу історію має і наше джерело в «панських ровах». Це водна артерія нашого міста і дуже прикро, що останнім часом джерело зміліло.
Нещодавно учні Підгаєцької гімназії імені Маркіяна Паславського  взяли участь у екологічній акції «Міжнародний день чистих бергів» та провели екологічну толоку «Я прибрав. Черга за тобою!» . Прибрали територію довкола джерела, розчистили його , відновили плити та напис на них. Згадали ініціатора й засновника пам’ятного знаку біля джерела – Володимира Федорчука. Спільно з пластунами він часто розчищав джерело і прилеглу територію.

Значення такої роботи важко переоцінити. Адже проблема питної води для нашого району, як і для області вцілому, надзвичайно важлива. І не останню роль у цьому відіграють водні джерела, з відновленням яких покращується і якість води в річках, і їх наповненість. Ми розуміємо, що це лише маленька частинка великої справи. Але з малого починається велике, – кажуть у гімназії.

Коментарі вимкнені.