Як на Тернопільщині учні “обмінялися” школами

З  метою підвищення рівня згуртованості між учнями та вчителями шкіл, обміну досвідом, сприяння партнерських стосунків між навчальними закладами Теребовлянської ОТГ, школи громади взяли участь у експериментальному проекті «Обмін школярами-2017», повідомляє сайт теребовлянської міської ради.
Учні 9 класу Теребовлянської спеціалізованої школи-ліцею з 6 по 9 лютого навчалися у Плебанівській ЗОШ І-ІІІ ст. і навпаки. Школярі із задоволенням взяли участь в експерименті, отримали багато нових вражень. Впродовж тижня відбувалися спільні заходи за участю обох класів: це і конференція, і спортивні змагання, екскурсія в бібліотеку, психологічний тренінг. Дев’ятикласники  Плебанівської ЗОШ провели цікаві змагання серед учнів 4, 5 та 6 класів школи-ліцею.
Учасників проекту із СШЛ у Плебанівській школі зустрічали урочистою лінійкою-привітанням, яку підготували учні 5, 6, 8 класів спільно з педагогом-організатором: із хлібом-сіллю, тематичними віршами та врученням символічних «Пам’яток». Дев’ятикласники мали можливість ознайомитися з класами школи, презентацією історії закладу, органами учнівського самоврядування, тощо.
Такий самий обмін відбувся між опорним закладом Теребовлянською ЗОШ І-ІІІ ст.№1 та Підгайчицькою ЗОШ I-III ст. Протягом чотирьох днів учні Підгаєцької школи були учасниками тренінгу ефективого спілкування “Я   і неповторний” (практична психологія) та тренінгу  на тему “Моя індивідуальність” (соціальна педагогіка).
Дев’ятикласники взяли участь у виховних заходах, які проводилися у школі з нагоди відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та виведення військ з Афганістану, зустрілися з учасниками Теребовлянського районного відділення української спілки ветеранів Афганістану та переглянули фільм “А серце пам’ять береже…”, приурочений 27 річниці виведення військ з Афганістану.
Учнів опорного закладу у Підгайчицькій ЗОШ познайомили з альбомами-літописами, які ведуться в школі з 1947 р. Під час обміну в цій школі саме проходив Тиждень математики, інформатики та ейдетики, тож гостей було залучено до математичного турніру, інформатичної вікторини та інших цікавих заходів, що проводилися в рамках тематичного тижня.
Спільно з учнями школи гості відвідали бібліотеку центру дозвілля і культури. Брали участь у цікавих змаганнях і познайомились з роботою центру. Опісля для учнів 9 класу класним керівником була організована екскурсія: прогулялись сільським парком, відвідали геріатричне відділення «Надвечір’я» (колишній будинок графа Козібродського), ознайомились з пам’ятними знаками села. Не обійшлося і без «неформального» спілкування за чаєм та бутербродами, а також спортивних змагань з настільного тенісу.
10 лютого у Теребовлянському центрі культури і дозвілля відбувся круглий стіл за участі заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради-керуючої справами виконавчого комітету Любові Заверухи. На круглий стіл, крім працівників методичного кабінету відділу освіти та представників адміністрацій навчальних закладів, запрошено було також школярів, що брали участь в проекті, та їх класних керівників. Присутні обмінялися враженнями від зустрічі, згадали приємні хвилини спільної пізнавальної праці та підбили підсумки цього об’єднавчого заходу.

Коментарі вимкнені.