Єдиний у світі: іконостас з бісеру вишили на Тернопільщині (відео)

Вишитий іконостас створили в одному з сіл на Тернопільщині. Єдиний у світі – запевняють його творці. Він складається з 18 ікон. Вишивали їх майже рік. На створення незвичайного іконостасу пішло 18 кг бісеру.

18 ікон із 3D ефектом. Такий вигляд має вишитий іконостас. На його створення пішло півтора мільйона бісеринок. Образи майстрині вишивали майже рік.

“Дуже багато відгукнулося вишивальниць і це всі дівчата з села. Були такі, що старші вишивали, молодші, дівчатка молоденькі. А були такі, що наші дівчата, які є заграницею. Ми брали образи і їм відсилали”, – розповідає старша сестра Церкви Положення ризи Пресвятої Богородиці Надія Горбач.

Схеми для вишивання розробив львівський майстер Олег Стечкевич. Площа ікон – понад 7 квадратних метрів. Майстрині витратили близько 18 кілограмів бісеру.

“Коли ми сідаємо вишивати саме такі ікони – відчувається велика відповідальність”, – зазначає вишивальниця Юлія Кошіль.

18 вишитих ікон інкрустували в дерев’яний каркас із липи. Іконостас складається з трьох ярусів. Вишивані образи закрили спеціальним склом, яке створює ефект 3D-зображення. Подивитися на них приїжджають парафіяни з різних регіонів країни.

“Дуже багато людей з Києва, Білої церкви, навіть зі Східної України, подорожуючи під час великих свят, особливо в літню пору зупиняються і заходять до нашого храму. Нас приємно вражає, що з дуже далеких відстаней люди приїжджають, дізнаються з інтернету”, – ділиться парафіянка Наталія Ліснічук.

Майстрині вирішили не зупинятися на досягнутому, наразі вишивають нові образи. Кажуть: іконостас має займати всю ширину церкви, а це завдовжки 20 метрів.

Оксана Смільска, “5 канал”

Comments are closed.