У Збаражі вже рік замість вчителя англійської працює волонтер

Минулого року волонтер Корпусу миру США Пітер Нараян приїхав у Збараж навчати школярів англійської за допомогою інноваційних методів. Американського вчителя діти полюбили і дуже поважають.

-Я українець, – жартує при знайомстві Пітер Нараян, одягнутий у вишиту сорочку, яку нещодавно на день народження йому подарували учні.  Хлопець уже рік допомагає вивчати англійську мову школярам третьої збаразької одинадцятирічки. За цей час, за словами директора школи та педагогів, добрий і щирий Пітер зумів заслужити авторитет і повагу серед вчителів, а основне – його дуже люблять діти.

–         На уроці Пітер розмовляє тільки англійською та використовує під час викладання нові інноваційні методики. Вони набагато цікавіші, ніж наші, – розповідає вчитель англійської ЗОШ №3 і координатор волонтера Марія Козак. – У дітей з’явилося більше інтересу до вивчення предмету.

Учні кажуть, що уроки з Пітером завжди цікаві і веселі. Він їх проводить в ігровій формі, а відтак іноземні слова запам’ятовуються значно легше. А ще дітям дуже довподоби, що їхній американський вчитель найбільш сумлінним школярам, як заохочення, роздає солодкі подарунки.

Доброволець Корпусу миру Пітер Нараян не тільки проводить уроки англійської, але ще додатково веде два клуби – один для шестикласників – «Говоримо по-англійськи» та другий – для  старшокласників, які хочуть більше знати про культури світу та готуються до олімпіад. Також з метою обміну досвідом Пітер  разом з учнями їздить на семінари своїх колег- волонтерів,  які теж працюють на теренах Тернопілля. Нещодавно результати роботи американця оцінювала менеджер Корпусу миру і їй дуже сподобалося те, як Пітер працює з дітьми.

Щодо вражень від перебування в Україні та, зокрема,  у Збаражі, то вони  у Пітера  якнайкращі. – Тут чудово. Я люблю викладати, люблю дітей, – ділиться хлопець. – В університеті у Сполучених Штатах я вивчав психологію та соціологію, а після закінчення навчання подорожував світом та займався викладацькою роботою, працював на неурядові організації. Останньою країною, де я викладав, була Іспанія. Зараз я волонтер від Корпусу миру США. Два роки працюватиму в Україні.

До речі, Пітер непогано володіє українською. Каже, що перед тим, як сюди їхати, три місяці день у день вивчав мову, живучи в українській сім’ї. Однак зізнається, що вільно говорити йому ще важко.

Зараз американський вчитель уже пакує валізи. 16 грудня летить до родини в Америку. Адже за рік роботи в Україні він ще жодного разу не був вдома. Влітку, щоправда, до нього приїжджали батьки і їм, за словами Пітера,  тут дуже сподобалося. Треба сказати, що він – єдиний в родині, хто вибрав собі роботу добровольця. Батько і брат – інженери, мама – колишня медсестра. – А я волонтер, – зазначає Пітер. Я дуже люблю подорожувати, вивчати мови і дуже люблю людей.

Торік Пітер Нараян  приїхав у Збараж напередодні Новорічно-різдвяних свят і тепер добре знає, як їх відзначають українці. Кутя, правда, сподобалася «трохи», бо була дуже солодка. А взагалі з української кухні Пітер найбільше нахвалює борщ та деруни. До речі, останні, каже, найкращі в Україні у збаразьких «Витрибеньках».

Світлана БОДНАР, “Народне слово”

Довідка

Корпус миру США був заснований у 1961-му році американським президентом Джоном Кеннеді для зміцнення миру і дружби між народами. Сьогодні добровольці служать у понад 90 країнах. В Україні Корпус миру діє з 1992-го року, і нині загін волонтерів тут найбільший у світі.

-1 thoughts on “У Збаражі вже рік замість вчителя англійської працює волонтер

  • 16:09 | 23.05.2012 о 16:09
    Permalink

    “Кутя, правда, сподобалася «трохи» – :))))
    Класна стаття.

Коментарі вимкнені.