Зараз на небі — сонячне затемнення, яке співпало з метеоритним дощем
Перше цього року сонячне затемнення співпало з метеоритним дощем. Астрологи вважають цей час найвдалішим для того, аби загадувати бажання, – повідомляє ТСН.
Сьогодні, 4 січня, відбудеться перше часткове сонячне затемнення у 2011 році. Всього цього року тінь Місяця закриватиме Сонце чотири рази.
Затемнення розпочалося о 8:40 за київським часом, коли півтінь Місяця торкнулася земної поверхні на півночі Алжиру. Потім тінь, рухаючись на схід, пройде через північну Африку, Європу, Близький Схід до північної Індії та північно-східного кордону Казахстану.
У максимумі затемнення (10:51 за київським часом) Місяць закриє сонячний диск на 86%. Цю картину зможуть побачити мешканці Швеції, Фінляндії, Прибалтики та російського Північного Заходу. У Копенгагені фаза затемнення досягне 82,6%, а в Лондоні — 74,7%. Мешканці Північної Африки і Близького Сходу зможуть спостерігати тільки, як Місяць закриє від 40% до 20% сонячного диска.
В Україні максимум затемнення можна буде спостерігати об 11:02.
Унікальність цього сонячного затемнення полягає в тому, що воно відбудеться одночасно з появою в небі метеоритного дощу — сотень падаючих зірок. У метеоритний потік Квадрантіди Земля входить раз на рік, і цього року свого максимуму зорепад досягне як раз у вівторок, 4 січня.
Астрологи бачать у цих подіях — частковому сонячному затемненні на тлі метеоритного дощу — вказівку на те, що 2011 рік буде найбільш вдалим у новому десятилітті. В цей час вони радять загадувати бажання.
Вчені також попереджають, що під час спостереження за Сонцем необхідно бути вкрай обережними і захищати очі від його прямих променів.
Всього мешканці Землі у новому році можуть стати свідками шести затемнень — чотирьох часткових сонячних і двох повних місячних.
Друге сонячне затемнення відбудеться 1 червня. У точці його максимуму, розташованій на узбережжі Баренцового моря в районі російського острова Колгуєв, в Архангельській області, Сонце закриється на 60%.
Перше в 2011 році місячне затемнення відбудеться 15 червня. Його можна буде побачити в Індії, на Близькому Сході, в Африці та у південній Європі. Майже одразу за ним, 1 липня, буде наступне часткове сонячне затемнення, яке, утім, зможуть спостерігати лише у Південній півкулі.
Наступне сонячне затемнення відбудеться 25 листопада. Воно теж буде «антарктичним» і цього разу майже повним. Сонце в максимумі затемнення буде закрито Місяцем на 90,4%. Проте бачити цю подію можна буде тільки в Антарктиді і морях, які оточують південний континент.
Останнім затемненням 2011 року стане повне місячне затемнення 10 грудня, яке можна буде побачити майже в будь-якій точці Євразії та Австралії, а також на північномуз аході Північної Америки.
Коментарі вимкнені.