Депутати хочуть на державному рівні відзначити 70-річчя УПА

У Верховній Раді зареєстровано проект постанови про відзначення на державному рівні 70-річчя створення Української повстанської армії (УПА).

Автори проекту постанови – Володимир Карпук, В’ячеслав Кириленко, Лілія Григорович, Володимир В’язівський, Ярослав Кендзьор (НУНС).

Як наголошується в пояснювальній записці, “УПА – військова організація, за своїм складом партизанська армія в яку входили представники ОУН, інших організацій і партій. Головна мета діяльності – боротьба за незалежність України”.

Офіційною датою створення УПА вважається 14 жовтня 1942 року (Покрова). У 1943-1944 роках УПА була найчисленнішою за весь час свого існування, об’єднуючи не менше 40 тис. осіб, зокрема і підпільні кадри ОУН. Роком пізніше сили УПА зменшилися до 20-25 тисяч осіб.

“Ставлення до історії УПА в українському суспільстві залишається досить неоднозначним. Частина громадян вважає воїнів УПА героями і борцями за незалежність, частина – німецькими колаборантами. Щоб відійти від пропагандистських штампів з обох сторін, слід визнати діяльність УПА важливою частиною історії України. Демонстрація поваги держави до людям, які боролися за її незалежність, розуміння їхніх мотивів, дозволить об’єктивно розібратися в колізіях тих складних часів”, – наголошується в пояснювальній записці.

Як відомо, УПА боролася за незалежність України як проти фашистського, так і проти сталінського режимів. Офіційна радянська пропаганда протягом десятиліть нав’язувала думку про воїнів УПА як про прибічників фашистів.

Коментарі вимкнені.