Тернопільські села будуть з інтернетом

Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) анонсувала новий проект під назвою Цифровий район, метою якого є підключення усіх населених пунктів України до інтернету.

За словами голови комісії Петра Яцука, в Україні є більше 28 тисяч населених пунктів, але оптоволоконні мережі підведені лише до 1,2 тис, тому простір для дій залишається широким. За задумом проекту, в селах розміщуватимуть по одній базовій станції, а інтернет у будинках роздаватиметься через wi-fi на швидкості до 1 Мбіт/с. Орієнтовна вартість підключення одного населеного пункту – 47 тис грн, термін – 4 місяці.

Загальна вартість проекту становить 465 млн грн, з яких 370 млн – державні інвестиції. Решту інвестицій вкладе компанія Датагруп, яка буде займатись доставкою сигналу з супутника. Цього року вона отримала необхідний цифровий ресурс на французькому супутнику Ka-Sat компанії Eutelsat. Датагруп отримуватиме за свої послуги близько 400 грн щомісяця з кожного населеного пункту.

Минулого місяця ми повідомляли, що в НКРЗ розробляють проект, згідно з яким право на доступ до інтернету в Україні буде законодавчо закріпленим. Наразі Цифровий район може конкурувати з ще одним проектом подібного типу, який називається Відкритий світ і передбачає підключення до інтернету українські школи.

Коментарі вимкнені.