Ірина Максимів розповіла чим відрізнялися перші (1939р) “москалі” від других (1944р) (відео)

Донька адміністратора колишнього потелю “Подільський” Онуфрія Саїка Ірина Максимів  розповідає про те, чим відрізнялися перші (1939р) “москалі” від других (1944р)

Народилася в 1932 р. у Тернополі (тоді це була Польща). Ірина зростала в українській греко-католицькій родині. Її мати була домогосподаркою, батько працював старшим керівником великого готелю. Ірина зростала з молодшим братом. Коли почалася Друга світова війна в 1939 р., у Тернопіль ввійшли радянські війська. Життя в місті зовсім змінилося влітку 1941 р., коли на територію Радянського Союзу вступила німецька армія – почалися звірства проти євреїв. Ірина незабаром довідалася, що в місті створили гетто й концентраційний табір для євреїв. Ризикуючи життям, батьки Ірини ховали в будинку під час війни 16 єврейських біженців з концтабору. Ця родина кормила їх, одягала, надавала медичну допомогу. Після війни Ірина тримала зв’язок з людьми, яких врятували її батьки.  В 1992 р. батьки Ірины були визнані Яд Вашемом “Праведниками Миру”, а Ірина незабаром отримала диплом “Праведниці України”.

“І німець бере ії отак-во за ножки, ту дитину, і витряхує з тих пеленок, зі всього. І так до того мура, де зараз ресторан. І так тільки пляма кривава лишилася.” І. Максимів

Коментарі вимкнені.