Геометричні гердани майстрині з Тернопільщини Галини Канюки вражають красою колориту
Талановита мешканка Тернопільщини вже багато років плете з бісеру різноманітні оздоби, від яких важко відвести погляд. Кожен її рукотвір – наче маленька вишивка, що вражає чіткістю композицій і дизайном.
— Різноманітними роботами з бісеру займаюся вже багато років. У старшому віці бісерними витворами захопилася моя мати. Тільки матуся через проблеми із зором не могла повноцінно працювати над рукотворами. Я ж вирішила допомогти своїй рідній. Населяла, затягувала бісеринки, як то мало бути за схемами. Так наловчилася різноманітну красу робити – кольє, гердани, картини, писанки та інше. Дуже ця справа мене затягнула. Поступово вдосконалювала свою майстерність – від простіших виробів до складних. Бісер у моїх руках – біля 25 років. Зараз увесь вільний час витрачаю на хобі. Раніше посідала керівну посаду на місцевому заводі, то роками тому не було можливості систематично займатися улюбленою справою, — поділилася Галина Канюка.
Умілиця зазначила, що одними із улюблених її витворів є гердани або драбинки. Їх також люблять називати і силянками. Це – національні прикраси з бісеру зі строкатими орнаментами та різноманітними відтінками.
— Гердани доречно вдягати разом з вишиванкою – сукнею, сорочкою. Їх гарно носити із звичайною сукнею або класичною блузою. Або ж просто до однотонного одягу. Так, ви урізноманітните свій вигляд та додасте «незвичайної родзинки» до образу. Час від часу я одягаю свої гердани, щоби люди роздивилися, як виглядає виріб на людині. Виготовляю ці прикраси на замовлення, залежно від смаків людини. Часом замовники просять замінити кольори, додати якісь орнаменти. У мене вдома зберігається близько 20 різних силянок. Орнаменти на них – переважно традиційні народні. Геометричні. Зустрічаються витвори й зі сучасними узорами. Продовжую збагачувати свою герданну колекцію новими рукотворами, — розповіла пані Галина.
Жінка додала, що з давніх-давен і до сьогодні аксесуари з бісеру для багатьох українців залишаються національними оберегами. Саме тому за виготовлення таких прикрас не беруться в поганому настрої, щоб не передати свої переживання у намистинки.
Коментарі вимкнені.