Як правильно посіяти насіння багаторічних айстр та забезпечити зростання розсади?

Окрасою клумб, садів, присадибних ділянок є рослини з пишними суцвіттями, що асоціюються з небесними зірками. І свою назву ці квіти отримали завдяки такій схожості — айстри, що в перекладі з латини означає «зірка». Цінують цю квітку і за її красу, і за невибагливість у догляді. Сьогодні за різними системами класифікації налічується від 200 до 500 видів цієї трав’янистої культури, що включають різні сорти однорічних і багаторічних рослин. Вирощують айстри з насіння, представленого у великому асортименті в інтернет-магазині Florium.

Вибір виду та сорту астр

Приналежність культури до того чи іншого виду визначається за рядом властивих їй ознак:

  • термін цвітіння (ранні, середні, пізні);
  • висоти куща (універсальні (40-70 сантиметрів), високорослі (70-150), низькорослі (35), карликові (25);
  • будовою суцвіть (трубчасті, перехідні, язичкові) та їх формою (немахрові прості, напівмахрові, голчасті, кучеряві, кулясті, вінцеві, черепітчасті).

Багатолітні айстри ростуть у вигляді куща. Його форма може бути круглою кулястою та овальною, пірамідальною, колоноподібною та розлогою. Кожен сорт айстри також належить до певної категорії. Усього їх налічується чотири: айстри Альпійські, Карликові, Чагарникові, Новобельгійські.

Підготовка грунту та місця для посадки

Щоб айстри проявилися у всій своїй красі, необхідно правильно вибрати місце їх посадки, підготувати відповідний ґрунт. Вибирати для багаторічної культури бажано сонячне відкрите місце. Оптимальним варіантом стане клумба, піднята на висоту 40-50 сантиметрів.

Айстри віддають перевагу родючому, пухкому, легкому грунту з нейтральною кислотністю і гарною повітро- і водопроникністю. Кислі та важкі ґрунти їм не підходять. Готувати клумбу треба розпочинати ще з осені:

  • перекопати землю;
  • внести гній;
  • додати пісок.

Навесні її слід перекопати знову та внести суперфосфат. Безпосередньо перед посадкою ділянку треба позбавити бур’янів, розпушити і зволожити.

Як вирощувати айстри з насіння?

Вирощування культури з насіння можна здійснювати двома способами. У першому випадку їхній посів здійснюється відразу у відкритий ґрунт, у другому — спочатку вирощується розсада. Хоча другий варіант і більш трудомісткий, цвітіння буде більш раннім та стійким. Перший етап вирощування розсади квітки — підготовка грунтосуміші. Можна або купити готовий субстрат, або зробити його самостійно. У другому випадку необхідно взяти звичайну землю з городу та додати до неї:

  • торф і дерен;
  • промитий пісок;
  • перліт та деревну золу.

Все це ретельно перемішати та добре зволожити. Попередньо протруєне в спеціальних фунгіцидах насіння айстри акуратно занурити в грунт на глибину максимум 1 сантиметр і присипати тонким шаром промитого піску. Місткість з посадженим насінням треба накрити і помістити в добре освітлене приміщення, що провітрюється. Температура в ньому повинна бути +16-20 градусів. Все, що треба робити, доки не з’являться рослини, — це стежити за температурою та своєчасно зволожувати верхній шар піску.

Догляд за розсадою айстр

Перші сходи з’являються на 5-й день після посіву. Це сигнал до того, що потрібно прибирати укриття. Все, що потрібно крихітним рослинам — це:

  • помірне, але стабільне зволоження;
  • підтримка температури в приміщенні 15 градусів зі знаком «плюс»;
  • регулярне загартовування сіянців.

Якщо використовувався живильний ґрунт, на ранньому етапі підгодовувати розсаду немає необхідності.

Добрива айстри для росту

Перше підживлення з чотирьох необхідних проводиться після того, як рослина повноцінно вкоренилася у відкритому ґрунті, перестали жовтіти листочки. Як підживлення використовується розведений у воді коров’як, вноситься зола. Через два тижні після висадки розсади її треба підгодувати вдруге, використовуючи сульфат калію та суперфосфат. Час для третього підживлення — період утворення бутонів. Вносити треба фосфорне добриво та розчин сульфату калію. Остання четверта підгодівля проводиться під час активного цвітіння айстр за тією ж схемою, що й третя.

Коментарі вимкнені.