Смерть, швидка і п’яний лікар, – чим закінчився медичний скандал у Тернополі

Комісія, котра вивчала обставини виїзду бригади екстреної медичної допомоги на надання допомоги постраждалому на вулиці Пушкіна восьмого липня, завершила свою роботу. Її висновки оприлюднили під час засідання постійної комісії обласної ради зпитань охорони здоров’я, сім’ї, материнства і дитинства 14 липня. Пояснення стосовно ситуації, яка мала місце, надав присутнім Михайло Джус, головний лікар Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
Отже, висновок такий:згідно аудіозапису виклик надійшов о 19.37.На даний момент всі бригади були на викликах. Диспетчери шукали вільні бригади, і перша, яка звільнилася це була 15-та бригада. Розташована вона на Шпитальній, 2 – це підстанція №2, тобто доїжджати було довше по часові. Приїхали через 15 хвилин після виклику, а доїзд в Тернополі має бути до 10 хвилин. На відео видно, що медики поводилися неадекватно. Але, навіть, якби медики приїхали за 5 хвилин, допомогу не змогли б надати, тому що було пошкодження магістральних судин – де від аорти відходить сонна артерія. Без торакотомії не можливо її перетиснути,як і надати допомогу в межах обласної лікарні також не є можливим. Тобто потерпілий був приречений.
Що стосується медиків, які приїхали на виклик. На вимогу людей були проведені експертизи на вміст алкоголю в крові:фельдшер мав легкий ступінь сп’яніння, лікар був тверезий. Це довели дві експертизи: в нашому диспансері та у Збаражі. Свій стан лікар пояснив тим, що це був 11-ий виклик при температурі 35 градусів тепла, тому він виглядав просто втомленим.
Вони приїхали, і перше що зробили – перевірили сонну артерію і подивилися зіниці. У потерпілого було відсутнє спонтанне дихання – це ознаки смерті. Вони мали залишити труп на місці, і викликати міліцію. Але була агресія людей, і вони забрали тіло в машину, і завезли в обласну лікарню. Там підтвердили констатацію біологічної смерті.
Михайло Джус також зазначив, що в медичному закладі була створена власна комісія з приводу виїзду працівника на виклик у нетверезому стані. Фельдшер, який був напідпитку зразу 9 липня був звільнений за статтею, а лікар, який допустив п’яного фельдшера до роботи отримав догану. Догани також отримали завідуючий підстанції №2 і старший лікар зміни.
Після виступу Михайла Джуса директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Курило зачитав повідомлення спеціально створеної комісії. Від того, що озвучив головний лікар Центру воно суттєво не відрізнялося. Тож, висновки комісії наступні:
– Перший. Тактика працівників бригади стосовно констатації смерті пацієнта правильна, – зачитав Володимир Курило, член постійної комісії облради зпитань охорони здоров’я, сім’ї, материнства і дитинства. – Проте виявлені порушення: не витриманий норматив доїзду на виклик, не проведена електрокардіографічна діагностика електричної активності серця, бригада працювала без засобів захисту, порушені вимоги медичної деонтології щодо очевидців події.
Другий. Відсутній контроль з боку керівництва центру за трудовою дисципліною в організації праці. Враховуючи, що відповідно до статті 141 Кодексу законів про працю, власник або уповноважений ним орган повинен правильно організувати працю працівників, створювати умови для зростання продуктивності праці, забезпечити трудову та виробничу дисципліну, неухильно додержувати законодавства про працю і правил охорони парці, уважно ставитися до потреб і запитів працівників, поліпшувати умови їх праці та побуту, притягнути до дисциплінарної відповідальності головного лікаря Центру Джуса Михайла Ярославовича. За допущені порушення трудової дисципліни працівниками закладу: заступнику директора головного лікаря Центру-головному лікарю Тернопільської станції екстреної медичної допомоги оголосити догану; поставити питання про невідповідність займаній посаді старшому лікарю зміни, завідуючому підстанції №2 та лікарю медицини невідкладних станів. Адміністрації Центру провести роз’яснення норм чинного законодавства щодо трудової дисципліни та дисциплінарної відповідальності.
Ці висновки комісії підтримали четверо із п’яти присутніх на засіданні постійної комісії. Один утримався. Всього до складу комісії входять семеро членів.
Департамент охорони здоров’я також підготував лист на облраду про притягнення до дисциплінарної відповідальності головного лікаря Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Михайла Джуса. Відповідний наказ про винесення догани підписав Володимир Курило. Підготовлений лист мають розглянути депутати облради під час сесії та прийняти відповідне рішення.
Таке ось чиновницьке рішення з дисциплінарними стягненнями.
Мабуть, справедливе. Але…
Перше: бригади екстренної медичної допомоги, справді, працюють в екстремальних умовах. Особливо в періоди погодніх змін, коли кількість викликів зростає ледве не в чотири рази. І не завжди, навіть, вчасно приїхавши на виклик, бригада може надати допомогу пацієнтові. Іноді, через елементарну відсутність необхідних препаратів, а то й звичайних бинтів чи шприців.
Друге: вулиці Тернополя переповнені транспортом. І водії не поспішають давати дорогу каретам “Швидкої”, котрі мчать з ввімкненими сиренами і маяками. Люди не задумуються, що в “швидкій” зараз може вирішуватись питання чийогось життя.
Третє: особисто стикалась з каретами меддопомоги, котрі не обладнані, практично, нічим. І при транспортування пацієнта, лікар тримає в руках крапельницю над ношами, котрі потрібно було викинути ще в минулому столітті.
Якщо до цього додати ще й самі карети “швидкої”, технічний стан яких в жалюгідному стані і про амортизатори в них водій і не мріє, то в пацієнтів з важкими формами кардіологій і важкими травмами шансів вижити на наших дорогах практично немає.

Дзвінка Торохтушко за матеріалами За Збручем

-1 thoughts on “Смерть, швидка і п’яний лікар, – чим закінчився медичний скандал у Тернополі

  • 20:23 | 15.07.2015 о 20:23
    Permalink

    Все правильно. Не відкидаючи провини медиків у даному випадку, підтверджую: ми робили експеримент щодо 10-ихвилинного доїзду містом. Я сиділа з фотоапаратом поруч із водієм швидкої. Це було взимку. НІХТО з водіїв не поступився дорогою. І зимові кучугури обабіч дороги не дозволяли оминути пробку чи виїхати на зустрічку. На багатьох будинках немає, як виявилось, номерів (водій вискакував з машини і питав жителів двору про номер будинку). Про ями на дорогах перед будинками і на заїздах в двори – всі знають. Влітку свої складнощі.

Коментарі вимкнені.