«Моє» місто – має душу
Сьогоднішній «Тернопільський погляд» належить прекрасній жінці, чудовій матусі і просто хорошій людині. Багато хто знає тернополянку Ірину Жигунову як уособлення саме цих якостей. Та для широкого загалу вона стала відомомю, відколи зайнялась благодійністю, зокрема, зініціювала створення «Вікна життя» у Тернополі.
«У мене є чоловік та троє дітей. За фахом я художник по металу. Ця робота приносить мені задоволення і наповнює сімейний бюджет, з нею мені дуже пощастило. А благочинна діяльність – це поклик душі. Мало хто може залишитись байдужим і не прийти на допомогу тим, хто сам себе не здатен захистити. Я не замахуюсь на глобальні проекти і не маю на меті допомогти всім на світі. Це мені не під силу. Те, що я можу, я роблю для Тернополя і для людей, які тут живуть. Може це трішки егоїстично звучить : «для Тернополя», але це – моє місто. Відчуття: «моє місто» не виникло просто так , само по собі. Моя cім’я переїхала в Тернопіль, коли мені виповнився один рік. Я тут росла, ходила в садочок, школу, інститут, закохувалась… Більш ніякого міста, крім Тернополя, я не мала. І поняття «мого міста» благополучно замінялось «моєю вулицею», «моїм під’їздом», «моїм двором». Для того, щоб відчути «своє місто» потрібно подивитись на нього зі сторони, поїхати кудись, хоча б не надовго, і повернутись. Після однієї з таких поїздок я повернулась вже в «своє місто». Виявилось, що це не вулиці і будинки, і навіть не люди , які тут живуть. Я просто прогулювалась і …відчувала себе абсолютно самодостатньою: мені достатньо було мене і «мого міста».
Не знаю хто вирішив, що Тернопіль – це Замок над озером, Краєзнавчий музей і Театральний майдан. Для мене Тернопіль – це каток , залитий на стадіоні 11 школи, магазин з акваріумними рибками і смачнючі млинці в «Затишку» поряд . Дуже зручне вікно для втікання з уроків на першому поверсі в кабінеті біології, будинок «з сонечком» на Бамі, що був межею забудови Тернополя… Звук забивання сваїв під новобудови і вигляд з вікна на Комсомольський парк…
Мені трішки жаль, що місто постійно змінюється: змінюється його зовнішній вигляд, змінюються люди… Але, все-таки , Тернопіль залишається «моїм» містом. Як, наприклад, людина змінюється ззовні, і незмінним залишається її внутрішній світ, душа. Чи означає це , що у «мого» міста є душа? Чи «моє» місто всього лиш образ, що живе в мені з дитинства і через це не змінюється?
Я знаю, що багато людей, які приїхали до Тернополя з інших міст, полюбили його так, як я. І живуть тепер у «своєму місті»- місті, яке має душу.
Дуже приємно було прочитати цю статтю, особливо після інших агресивно-нервових. Я теж дуже люблю Тернопіль і за кожним Вашим словом уявляла і ковзанку, і будинок, і рибок в акваріумі. І теж ми бігли через вікно першого поверху після пар до зупинки, бо здалеку бачили роги тролейбуса. Дякую за те, що створили гарний настрій.
Irunka-molodchuna!!!!!