Нардеп Михайло Головко знає, чому пиво небезпечне
Депутати можуть заблокувати трибуну, якщо на друге читання виноситиметься урядовий Проект закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання виробництва та обігу пива». Нагадаємо, суть законодавчої ініціативи полягає у вилученні пива з переліку алкогольних напоїв, дозволі широкого рекламування у ЗМІ, участь спонсорства пивних марок у різних спортивних заходів. Мотивація – збільшення надходжень до бюджету. Однак, за словами народного депутата України, члена Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, Михайла Головка саме через алкоголь країна щороку несе збитки на суму близько 24 мільярдів доларів.
«Виробники пива до бюджету дають надходження у розмірі 5 мільярдів гривень. Втім, небезпека пива полягає в тому, що воно є доступним. А збитки держави через вживання населенням алкоголю є набагато більшими. На жаль, ми займаємо лідируючи позиції за кількістю випитого алкоголю на душу населення.», – заявив політик.
За результатами власного депутатського розслідування стосовно негативного впливу алкоголю на людину, Михайло Головко отримав більше 70 відповідей з різних інстанцій, у тому числі з Міністерства охорони здоров’я, МВС, Держкомстату, тощо. Так ось: Україна тільки на утримання в’язнів Державної пенітенціарної служби України витрачає 3,7 мільярди гривень, більше 30 тисяч гривень на одного ув’язненого (більше 70% усіх злочинів у стані алкогольного сп’яніння). Близько 600 тисяч адмінпорушень на рік, понад 30 тисяч смертей, (утопленики, ДТП, отруєння), 7 тисяч самогубств щороку скоюються саме у нетверезому стані. За офіційною статистикою, в Україні понад 700 тисяч алкоголіків, які перебувають на обліку.
«Завдання політиків та державників стати на захист суспільства, покласти край деградації та оздоровити його. Тому що алкоголь – це війна проти громадян, яка їх винищує в інший спосіб. Треба обмежувати пропаганду алкоголю та прирівняти до нього пиво. Таким чином, воно стане менш доступним, і ми оздоровимо українське суспільство», – підкреслив Головко.
Депутат нагадав, що у Франції, Данії, Швеції, Норвегії заборонена реклама алкоголю. А у 80 країнах світу діють жорсткі закони щодо обмежень спиртних напоїв. А у США, наприклад, дозволяють вживати «гарячі» напої з 21 року. Натомість урядова ініціатива, на думку політика, дозволить розпивати пиво у громадських місцях, транспорті, на масових заходах.
Коментарі вимкнені.