Підбито підсумки ХХ сільських спортивних ігор Тернопільщини

На першому етапі змагань у колективах фізкультури, фізкультурно-спортивних клубах взяло участь близько 21 тисячі фізкультурників, що складає 73,8 % до числа тих, хто займається усіма видами фізкультурно-оздоровчої роботи.

На другому етапі у районних сільських спортивних іграх – 5,6 тис. осіб, а в третьому – обласних сільських іграх – 1730 учасників.

Обласним сільським спортивним іграм передували районні сільські спортивні ігри. Найбільш масово вони відбулися у Гусятинському, Зборівському, Теребовлянському, Підволочиському, Чортківському, Кременецькому та інших районах області. Це сприяло належному проведенню основної частини ХХ сільських спортивних ігор Тернопільщини на реконструйованому стадіоні Борщівського агротехнічного коледжу 19-20 червня 2010 року.

Серед збірних команд районів переможцями в окремих видах стали команди: Гусятинського районного комунального підприємства “ФСТ Колос – спорт для всіх” (важка атлетика, волейбол – жінки), Заліщицької (настільний теніс), Збаразької (гирьовий спорт, волейбол – чоловіки), Зборівської (перетягування каната), Кременецької (шахи), Лановецької (футбол), Шумської (легкоатлетичний крос) районних рад фізкультурно-спортивного товариства “Колос”. У командному підсумку перше місце посіла Тернопільська, друге та третє – Зборівська та Кременецька районні ради фізкультурно-спортивного товариства “Колос”.

Переможцями змагань у комплексному заліку серед сільських рад стала команда Зборівського районного фізкультурно-спортивного товариства  “Колос”, друге та третє місце – відповідно за Гусятинським і Заліщицьким районами.

Змагання серед сільських рад проводились з 7 видів спорту. Переможцями в окремих видах програми стали команди сільських рад: Трибухівської Бучацького району з гирьового спорту, Самолусківської Гусятинського району з міні-футболу, Добрівлянської Заліщицького району серед спортивних сімей, Гає-Розтоцької Зборівського району з пляжного волейболу, Малоходачківської Тернопільського району з перетягування каната, Нагірянської Чортківського району з шашок і села Боричівка Теребовлянського району з армспорту.

Переможцем змагань за програмою фестивалю студентського спорту серед вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації став Кременецький лісотехнічний коледж, а в шостій спартакіаді працівників органів місцевого самоврядування Тернопільської області – Шумський район.

Безперечним успіхом завершились змагання ХХ сільських спортивних ігор Тернопільщини для фізкультурників Зборівського району, які в комплексному заліку зайняли перше загальнокомандне місце. Друге місце посіла команда Заліщицького району, третє  – Тернопільського району.

У Всеукраїнських змаганнях учнів дитячо-юнацьких спортивних шкіл, які проходили 23-30 червня 2010 року у м. Складовську Херсонської області під девізом “Хто ти, майбутній олімпієць?”, взяли участь юні спортсмени у змаганнях з важкої атлетики, пауерліфтингу, гирьового спорту, волейболу, легкої атлетики, вільної боротьби та загально-фізичної підготовки.

У цих змаганнях успішно виступили команди  з важкої атлетики            (І загальнокомандне місце: 1 золота, 4 срібних і бронзові медалі); пауерліфтингу (ІІІ загальнокомандне місце: 1 золота, 1 срібна медалі); гирьового спорту (ІІІ загальнокомандне місце: 2 золоті, 1 бронзова медалі).

З 30 вересня по 6 жовтня 2010 року на Київщині була проведена  фінальна частина Всеукраїнських сільських спортивних ігор. У змаганнях взяло участь 89 спортсменів з 12 видів спорту. Завойовано 66 медалей різного ґатунку, з яких – 31 золота.

У змаганнях з гирьового спорту майстер спорту міжнародного класу Петро Багрій виборов “бронзу” у ХІІ категорії та став переможцем серед ветеранів у ХVІ категорії, срібні медалі вибороли Микола Герас і Роман Сіправський із Збаразького та Тернопільського районів.

У м. Козині відбулись змагання з армспорту. Багаторазовий чемпіон світу і Європи, заслужений майстер спорту Андрій Пушкар та Назар Старшинський стали переможцями, а Анатолій Бельма завоював бронзову медаль.

Футбольна команда “Марспирт” з с. Марилівки Чортківського району перемогла в турнірі серед колективів галузей агропромислового комплексу.

У м. Переяславі-Хмельницькому у змаганнях з настільного тенісу переможцями у командному заліку у ХІІ категорії стали Максим Левицький і Тетяна Юрійчук із Заліщицького району, в особистій суперечці обоє вибороли по “сріблу”, Леся Опришко з Козівського району виграла змагання у ХІ категорії, третє місце – у Анатолія Дацюка у ХІІІ категорії. Також перше місце вибороли шахіст Іван Хабінець і шашкіст Роман Хабінець, друге місце – шахіст Валентин Лещук і третє – шашкіст Орест Палихала.

Вдало виступила в м. Переславі-Хмельницькому сім’я Токарчуків із Заліщицького району у змаганнях спортивних сімей, яка зайняла третє місце у Х категорії. Більярдист Володимир Дзінгель із Чортківського району виборов друге місце.

У змаганнях з легкої атлетики “золото” у бігу на 100 метрів та “срібло”в стрибках у довжину виборов Олег Данилюк, а Дмитро Чорнота в бігу на 100 метрів був другим та переміг у стрибках у довжину, Орест Булак у стрибках у довжину був третім. У бігу на 1500 метрів бронзової медалі удостоїлася Марія Павлишин.

Футбольна команда Лановецького району завоювала срібні медалі турніру у ХІІ категорії, а в змаганнях важкоатлетів Юрій Бутрин переміг у ваговій категорії до 56 кілограмів. Кращими у своїх  вагових категоріях стали також вихованки обласної ДЮСШ “Колос” Вікторія Богоніс і Мирослава Виздрик та Марія Хлян із Скалатської ДЮСШ Підволочиського району. А ще дві “бронзи” дісталися сестрам Світлані і Тетяні Шуя із села Озерна  Зборівського району, третє місце виборов Дмитро Булатов.

У загальнокомандному заліку серед територіальних спортивних організацій України Тернопільське обласне фізкультурно-спортивне товариство “Колос” посіло 5 місце, набравши 4032 очки.