Тернополяни будуть мокрими через драйвове шоу біля самого берега озера (фото)

24-25 серпня у Тернополі відбудеться чемпіонат України з аквабайку. Такі змагання проведуть вперше. Вони є надзвичайно видовищними, запевняють організатори. Подивитися на такі перегони можна буде в першій половині дня, ще до того, як розпочнеться Чемпіонат світу з водно-моторного спорту.

В змаганнях з аквабайку приймають участь маленькі човни, довжиною 1,5 метри, з водометом. Але у них повинен бути дуже потужний двигун – 150-200 кінських сил, розповів «Погляду» головний суддя змагань Сергій Вишневський. Такий вид транспорту не потребує глибоких водоймищ – достатньо глибини в 15-20 см, аби аквабайк міг ковзати по водному плесу.

Цей вид перегонів вважається самим маневреним. Попри низьку швидкість у 120 км/год, водний мотоцикл може дуже різко повертати, сильно змінюючи напрям руху, при цьому човен здіймає у повітря таку кількість бризок, що глядачі будуть мокрими з ніг до голови. Адже «літають» аквабайки, на відміну від звичайних моторних човнів, котрі прийматимуть участь у Чемпіонаті світу з водно-моторного спорту, набагато ближче до берега – 10-12 метрів. Тому такі змагання, за словами головного судді, є дуже красивими та видовищними. Сергій Вишневський запевняє тернополян, що вони отримають максимум позитивних емоцій від бризок, драйву, маневрів та екстриму.

 

Організатори чемпіонату України з аквабайку повідомили “Погляд”, що змагання пройдуть у три етапи: кільцеві перегони, слалом і фрістайл.

 • Кільцеві перегони – змагання проводяться зі стартом з місця. Перегони тривають 10-15 хвилин, і включають в себе не менше двох замкнутих колових відрізки.
 • Слалом – перегони на час, що вимагають від учасника зигзагоподібних поворотів вліво і вправо від встановлених бойків. Учасники стартують парами.
 • Фрістайл – змаг, котрий проводиться з метою показати досвід та майстерність учасника у викоанні складних і творчих трюків протягом встановленого часу.

Довідка «Погляду»

 • Аквабайк – загальна назва кількох технічних дисциплін водно-моторного спорту пов’язаних з гонками на гідроциклах (водних мотоциклах). Організатором змагань є Національна федерація водно-моторного спорту України.
 • Учасником Чемпіонату з аквабайку може стати кожен бажаючий спортсмен, який має водний мотоцикл, досвід та навики у змаганнях.
 • Вікових обмежень для учасників нема.
 • Участь у Чемпіонаті візьмуть більше 20 осіб із Донецька, Києва, Одеси, Черкас, Макіївки, Криму, Білої Церкви, Кам’янця-Подільського, Чернівців.

Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”

-1 thoughts on “Тернополяни будуть мокрими через драйвове шоу біля самого берега озера (фото)

 • 16:04 | 3.08.2012 о 16:04
  Permalink

  Підтримую Надала у його всіх його ініціативах по таких шоу. тернополяни вже скучили за такими розвагами професійного рівня

Коментарі вимкнені.