Чому правозахиснику Наталії Паньків хочуть «закрити рота»?!

Наталія Паньків – правозахисник та громадсько-політичний діяч. А в жовтні 2015 року тернополяни, обравши Наталію депутатом, ще й делегували їй можливість бути представником громади у Тернопільській міськраді, хоча й позаду, навіть у списку ВО “Свобода”, залишилося чимало авторитетних і фахових кандидатів.

Її рішучість, сміливість та готовність прийти на допомогу обумовили вибір правозахисної діяльності. Ця чарівна та поміжтим сильна жінка зуміла заговорити про те, що хвилює багатьох тернополян роками – доступне житло. На шляху до вирішення проблеми соціальної нерівності, пані Наталя стикнулась з багатьма труднощами та погрозами, однак ще має сили боротись і довести до кінця благородну місію.

Пані Наталю, Ви досить багатогранна особистість – маєте дві вищих освіти, реалізували себе в багатьох сферах… Однак Вашим хобі завжди залишалась юриспруденція, чому так?
Так, дійсно, мені пощастило спробувати свої сили в багатьох галузях. Працювала головним спеціалістом в органах юстиції, у банківській сфері. Керувала й жіночим таксі “Еталон”. Однак, незважаючи на основні місця роботи, моїм хобі завжди залишалась юриспруденція, бо вона дозволяє спілкуватися з людьми, вирішувати їхні проблеми. Цей вибір обумовлений тим, що українці у нинішніх непростих реаліях виявились беззахисними у багатьох аспектах свого життя. Тому я організувала Клуб правової підтримки, у межах якого регулярно проводяться безкоштовні юридичні консультації для різних цільових груп: малозабезпечених громадян, багатодітних родин, учасників АТО, безробітних, підприємців тощо (щовівторка о 19.00 за адресою вул. Кн. Острозького, 48, каб. № 1). І я щаслива від того, що нам вдалося допомогти багатьом людям захистити їхні права у боротьбі зі свавіллям та беззаконням.

Шлях у політику – це самоціль для вас?
Ви знаєте, для мене не було депутатство якоюсь особливою метою – мені вистачає публічності на моїй роботі, а людям я допомагала і до виборів як правозахисник. Загалом, вважаю, що тернополяни, обравши мене депутатом, поклали на мене величезну відповідальність. Тому я віддячую людям за довіру своїми діями.

Ви пов’язали себе з постійною комісією з містобудування. Чим був зумовлений такий вибір профілю?
Склалося так, що мої колеги обрали мене головою депутатської комісії з питань містобудування. Вони знають, що я уже не один рік як правник відстоюю права тернополян на доступне житло. Тому робота в цій комісії дозволила підійти більш предметно до вирішення цього питання. Будучи юристом, я часто стикалась із соціальною нерівністю. Тому мені не байдужі ці проблеми. У наш час дуже важко дозволити собі придбати власну квартиру. Я неодноразово спілкувалась з будівельниками, прораховували шляхи подолання цього споконвічного замкнутого кола, де люди змушені стикатись по орендованих квартирах, не маючи шансу на власну оселю. І уявіть собі, за зовсім короткий період часу мені вдалось дати зелене світло соціальному житлу в Тернополі, за що зараз добряче розплачуюсь.

Що Ви маєте на увазі?
Після того, як тернополяни отримали реальний шанс купувати житло за доступними цінами, я буквально стала перепоною та “кісткою в горлі” для деяких місцевих олігархів. У це важко повірити, зважаючи на те, що буремні 90-ті далеко позаду, однак за мною та за моїми рідними влаштували цілодобове спостереження. Дійшло до того, що навіть зустрічі в кав’ярнях почали знімати на камери. І не важливо чи це зустріч з друзями, чи по роботі. Кожен крок під прицілом. Мені телефонують невідомі люди, лаються, погрожують фізичною розправою, переслідують на різних автомобілях. Залякування стали для мене буденністю. Повірте, дійсно лячно, коли тобі чи твоїй дитині загрожує небезпека. Не побажаю нікому побувати зараз на моєму місці, але всупереч цьому зупинятись не збираюсь. Тернопіль потребує змін. Я, як мама, звісно, хвилююсь за свою родину, аби з моїми найдорожчими все було гаразд. Та, як депутат, не можу відступити назад. На щастя, мій чоловік підтримує мене, бо розуміє, що по-іншому ніяк у боротьбі проти свавілля та беззаконня.

Не дивно, що останніми днями проти вас полилося безліч бруду. Виходить, що Вам таким чином хочуть “закрити рота”…
Мабуть, ставши на сторону та захист простих людей, я почала ламати їхні “схеми” і тому полилися різні помиї, міфи про так званих “тітушок”. Насправді те, що понапридумували про мене – ні прокуратура, ні поліція такої інформації не давали, а самі тернополяни сміються з усіх цих космічних вигадок. “Насплітати” та змонтувати можна що завгодно, але ж тернополяни розумні і відрізняють зерно від полови, тому їхнім вигадкам ніхто не вірить.

Яку позицію підтримує в цьому питанні Ваш колега по партії, міський голова Тернополя?
У міського голови Сергія Надала є повне розуміння того, що тернополяни мають право на соціальне житло. Інша річ, що існує третя сторона, якій вигідно створювати штучну війну, розкидати публікації, що несуть замовний характер. Здорова конкуренція в першу чергу вигідна меру міста, адже це не тільки нагода для людей придбати доступне житло, а й стабільні податки в міський бюджет, за рахунок яких можна прокласти, до прикладу, ще один кілометр дороги. На жаль, не всі це розуміють, бо звикли здирати останнє з людей, не даючи шансів на альтернативу…

Ви, мабуть, досить сильна жінка, якщо можете триматись навіть в такій надскладній ситуації?
Дороговказом у моєму житті є Біблія. Насправді, за останні півроку я дуже змінилася. Нині на всі найскладніші питання я шукаю відповідь у Біблії. Я вірю, що зло не може залишатись безкарним вічно. Якщо людина шкодить іншими, рано чи пізно весь цей негатив їй доведеться прожити на собі. Я ж й надалі опиратимуся лише на законні шляхи вирішення проблеми, яку важкими потугами зуміла підняти на загал.

Коментарі вимкнені.