Хто на Тернопільщині не боїться здорожчання газу та відімкнення струму

Вони не бояться здорожчання газу та відімкнення струму. Не дивляться телевізора й не ходять на вибори. А в кожній їхній сім’ї не менше від 5-х, а то й 7-х дітей. На Тернопільщині, дотримуючись давніх традицій, живуть флюмастери – це українські мормони. Нашим кореспондентам удалося побачити триб життя вірних однієї із найконсервативніших гілок християнства.

До чужинців українські мормони ставляться з осторогою. Якщо й спілкуються з незнайомцями, то вкрай обережно. Василь Федоращук погодився показати своє обійстя. Надзвичайна чистота і охайність у дворі одразу ж упадає у вічі. У майстерні господаря чимало інструментів. На окрузі флюмастери відомі як умілі та сумлінні майстри.

Василь Федоращук, мормон:

Стараємося робити добре від совісті, не щоби як-небудь зробити людині, аби гроші взяти. Зробив так, аби людина була довольна, задоволена.

Пан Василь одружений шість років. Уже має чотирьох дітей. Дружина Марія доглядає за домом і малечею. Від колиски і до печі – все в будинку господар зробив своїми руками. В хаті під стелею підвішена гасова лампа. Електрики тут не визнають. Відповідно й телевізора.

Василь Федоращук, мормон:

А що там є доброго? Цікаве то є, а доброго нема нічого. Змалку тато з мамою мене так вчили, так по Біблії пише. Читав, що колись люди так не жили, не мали того всього. Так хочемо жити, аби бути окремо від того всього.

Українські мормони з’явилися в селах Стінка та Космирин зо 100 років тому. Живуть за законом Божим. Гараздів цивілізації не визнають. Не вживають алкоголю і до сьогодні працюють толокою. У селах, де вони мешкають, народжуваність зашкалює.

Іван Вацлавий, завідувач медамбулаторії:

Кожен рік, за останні три роки то народжуваність більше 100, а вмирають 30, до 40. То фактично 90-100 плюс на дільниці.

У селі 700 дворів – у кожному четвертому багатодітна сім’я. Мормонів місцеві називають кашкетниками. Це через те, що віряни зберегли свою автентичність. Жінки флюмастерів ходять у яскравих хустках, а чоловіки – в кашкетах.

Вікна, СТБ

-1 thoughts on “Хто на Тернопільщині не боїться здорожчання газу та відімкнення струму

 • 13:40 | 4.01.2012 о 13:40
  Permalink

  Кашкетники- то МОРМОНИ?!

 • 13:42 | 4.01.2012 о 13:42
  Permalink

  “Так хочемо жити, аби бути окремо від того всього.”

  Світлом не користуються….а ГРОШІ на дітей від держави беруть?

  • 13:43 | 4.01.2012 о 13:43
   Permalink

   Не беруть напевно. Бідні діти, я к вони в світ підуть?

Коментарі вимкнені.