Про здачу добровольчих батальйонів та проблему з медиками розповів Зеновій Гвоздик (відео)

Студент шостого курсу Тернопільського державного медичного університету імені І.Я.Горбачевського  Зеновій Гвоздик півтора місяця працював волонтером на базі «Правого сектору» на кордоні з Донецькою областю. Зараз він приїхав додому, але обіцяє знову невдовзі відправитись на Схід.

За його словами за сприяння медичного університету бажаючі студенти ВУЗу пройшли додаткове навчання по польовій медицині та відправились на допомогу бійцям..

– З Тернополя було 9 чоловік. Більша частина поїхала у Дніпропетровськ  на базу «Правого Сектору». З цієї бази хлопці забезпечували охорону блокпостів, – розповідає Зеновій.

З самого початку медичного забезпечення у добровольчому батальйоні ПС взагалі не було.  Але поступово  своїми силами, силами знайомих та ПС почали забезпечувати бійців найнеобхіднішим.

– Але з медичною підготовкою досі є проблеми. Немає нормальних постійних кваліфікованих медичних працівників. Бо весь час проходить ротація. Саме бажано, щоб у  кожній групі був медик.

Адже не кожна людина може сама собі накласти джгут. Також велика проблема з транспортом, особливо медичному.

Як розповідає чоловік, добровольчі батальйони кинуті на призволяще. Останні події підказують, що ці батальйони хочуть знищити, щоб не було ніякої відповідності за них, – каже він.

– Через те, що влада знає, що ці батальйони воюють проти відкритого ворога, а пізніше, як з Божою допомогою переможемо Росію, і якщо не буде порядку в Україні, в українському парламенті, то прийдеться наводити порядок  і там. Всі це прекрасно знають

Ділиться Зеновій і враженнями від людей на Сході  і порівнює їх з тернополянами, які стали чомусь байдужими і тому Тернопіль перестав бути центром націоналізму.

– На Заході України люди зараз ставляться більш байдуже до людей на Сході. Я би хотів кращого ставлення, більшого розуміння. Навіть проходячи по вулиці це відчуваю. У Дніпропетровську досить великі патріоти. Тернопіль раніше вважався центром націоналізму. Зараз вже ні.

Коментарі вимкнені.