Письменниця Ірина Мацко створила кімнату культурного простору для дітей

Наважитися на мрію, де діти і книжки. На креатив і творчість. На кімнату культурного простору для найменших.  Про студію ІРИска – її автор письменниця Ірина Мацко.

 

– ІРИска. Чому така назва?

– Іриска – солодка, смачна, улюблена цукерка дитинства. Прилипає до зубів – неможливо відірвати і тут аналогія, хотілося, щоб так подобався заклад, що від нього не хотілося відриватися.

 

– Довго йшла до цього проекту?

– Ідея про заклад народилася раптово. Ніби вигулькнув десь в підсвідомості – перша назва, яка прийшла на думку. Прокинулася якось і в голові – креативна студія «ІРИска». Креативна, а не дитяча, творча чи ще якось по-іншому.  Адже тут ми будемо проводити все, що цікаво для діток, підлітків, дорослих і не хотіла обмежуватися якимось терміном. А креативно – це творчо та цікаво для будь-якого віку.

 

– Чому вирішилася взятися за це?

– Діти і книги – це те, що завжди мало для мене найбільше значення і з часом зрозуміла, що це саме та справа, якою я хочу займатися в житті. Тобто книги, їх написання та діти, спілкування з ними, прищеплення любові до читання та культури взагалі. І коли в житті наступив період вибору – знову йти на найману роботу чи, нарешті, створити те,  про що мрію – відважилася.

 

– Що саме входить в роботу ІРИски?

– ІРИска – це культурний простір, кімната, де батьки можуть залишити дитину на певний час, поки мають справи, а діти в цей час можуть гратися, читати, складати конструктор, малювати по стіні. Також проводимо заняття для діток від 9 міс і до підліткового: групи соціалізації, психологічної готовності до школи (увага, пам`ять, мислення), логіко-математичний розвиток, танці для малят, рукоділля, образотворче мистецтво, адаптація першокласників та їх батьків до навчаня у школі.  Для підлітків та дорослих: курси майстер-класів: арт-розвиток, фокуси та досліди, мехенді – розпис хною. Дорослим запропонуємо тренінги:  культура родинного харчування, як говорити з підлітками та інші. Магазин-виставка цікавих книг, можна брати читати додому, як в бібліотеці або купити, магазинчик виробів майстрів народних ремесел.

 

А також запрошуємо на “Канікули з ІРИскою” – міні-табір, який буде діяти  вже під час цих жовтневих канікул.

 

Ще ми допомагаємо батькам – нова послуга «гувернер за викликом» – заберемо дитину зі школи, заведемо на гурток чи секцію, допоможемо з уроками.

Пісочна анімація та тіньовий театр, як розважальні вечори для діток. Ну і звичайно, у нас можна відсвяткувати день народження дитини орендуючи просто кімнату незалежно від кількості дітей, а як бонус у вартість входить аквагрим та пісочна анімація. Знову ж таки ексклюзив – без піци чи інших «модних» страв, але з корисною смачною їжею, яку можна замовити в дитячій їдальні.

 

– Що можете дати дітям таке, чого не буде в інших закладах?

– ІРИска – це творчий розвиток та корисне дозвілля. Для того,  щоб виплеснути свою енергію,  є вже досить багато способів –  від вулиці, парків, ігрових майданчиків до дитячих кімнат з гірками та лабіринтами. У нас ексклюзив – культурний простір, де дітки можуть розвинути свої таланти, погратися іграшками та захопитися цікавим конструюванням, дати волю бажанню малювати не лише в альбомі чи на аркуші паперу, а просто на стіні чи на підлозі, де буде розстелено під час занять величезний ватман. Тобто це простір творчого дитячого дозвілля.

 

– З якого віку можна приводити малюків і в які дні?

– Чекаємо діток вже з 9 місяців у групах соціалізації. Проте найбільше занять для дітей від 4 рочків. Але маємо чим зацікавити і підлітків, плануємо тренінги для дорослих. Заняття відбуваються згідно графіку роботи груп щодня без вихідних. Креат-студія працює ще також у формі дитячої кімнати, де дітки можуть залишитися на годинку-дві, щоб погратися, скласти конструктор, помалювати, розмалювати улюблених героїв на стіні. Як дитяча кімната працюємо з понеділка по п`ятницю. У суботу і неділю працюють лише тематичні групи згідно графіку.

 

– Соціалізація для найменших. Що це таке? Дітям, які відвідують такі групи, легше буде адаптуватися до дитсадка?

– Соціалізація – процес засвоєння дитятком певної системи знань, норм і цінностей, які дозволяють йому бути повноправним членом суспільства, тобто спокійно і без важкого періоду адаптації влитися в дошкільний процес. Звичайно, це своєрідна підготовка до спілкування з однолітками, яке дитя вже пропрацює в ігровій формі з досвідченим фахівцем психотерапевтом. Для таких діток не буде стресом нове середовище, де багато діток, а не він сам, як звично,  вдома. Навики спілкування воно вже матиме.

 

– Чи можна сказати, що час проведений у вас, чимсь буде кориснішим, аніж прогулянки в парку, на стадіонах чи дитячих майданчиках?  

– Не можу сказати, що корисніший,  адже і час прогулянок, спілкування з рідними, ігри та розваги на свіжому повітрі, пізнання нового та інші заняття є також важливими і потрібними для розвитку дитини. Ми займаємося одним з напрямків розвитку – творчим, креативним, мистецьким.

 

– Скільки часу котрі заняття тривають? І стосовно ціни.

– Заняття тривають від однієї години для маленьких, більше для них буде важко.  І до двох годин – майстер-класи та образотворче мистецтво, де однієї години буде просто мало, щоб створити щось цікаве чи намалювати картину. Ціни дуже помірні, адже розуміємо, який нелегкий зараз час, та діток розвивати потрібно. Майже усі заняття від 30 до 50 гривень, залежно від складності та затрат матеріалів. Існує також система акцій, бонусів, абонементи, які ще знижують ціну. Так, до прикладу, замовляючи день народження дитини в «ІРИсці» оплата за оренду кімнати на певний час, а не за дитину. Аквагрим та пісочна анімація входить у вартість.

 

Наталка Петрів

Коментарі вимкнені.