11 священиків та сотні вірних зібрались у Тернополі для освячення нового храму (фото)

11 священиків Тернополя та сотні вірних 13 жовтня взяли участь події освячення храму “Всіх святих українського народу” УГКЦпо вул. 15 квітня. Чин освячення здійснив владика ВасилійСеменюк, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський.

“Архиєрей по-батьківськи прийняв хліб із рук дітей парафії, які його зустріли при вході до храму, – каже сотрудник парафії о. Роман Чубара, – а в оточенні сотень святково одягнених і схвильованих парафіян владика поблагословив настоятеля храму отця Івана Гуню, а в його особі івсіх парафіян”.

gs 1x

Після цього був освячений храм, престіл, тетрапод, проскомидійник та відслужена Архиєрейська Свята Літургія. У своїй проповіді Владика звернувся до української молоді, нагадавши їй про те, що в її руках перебуває майбутнє народу; до українських матерів, висловивши просьбу неустанно молитись за своїх дітей, як це робила на протязі 16 років свята Моніка в наміренні за свого сина Августина. На повчальних прикладах Василь Семенюк зобразив розвиток християнства, наголосив на великій і героїчній ролі матері у житті кожної людини та на всеперемагаючій силі жертовної любові, як здатна віддати своє життя заради іншого.

Згадав високопреосвященний Василій також і всю історію будівництва храму. Його розпочав отецьВолодимир Гринда. Справу продовжив отець Віталій Козак, а завершили отець Іван Гуня з отцем Романом Чубарою.

Як зазначає о. Роман Чубара, до цієї події парафіяни та священики пройшли довгий шлях – від закладення хреста та першого каменю і до святкового освячення храму. “У 1996 році було вирито котлован, однак до будівництва приступили у 2002. Труднощів було чимало: постійний брак коштів у непростому сьогоденні, різноманітні складнощі з будівництвом. Однак завдяки жертовній праці кожного, неустанній молитві численних спільнот, які діють на парафії (“Матері в молитві”, Марійськадружина, спільнота св. Філомени, архибратство Матері Божої Неустанної Помочі, спільнота молоді), щирим пожертвам сотень парафіян, зібраним коштам серед церковної громади, кропіткій і часто безоплатній праці будівельників, столярів, зварювальників, штукатурів, малярів і простих парафіянми змогли все звершити”.

“Церква направду згуртувала людей, що проживають у навколишніх будинках, – додає о. Роман. – За декілька днів до освячення було пророблено титанічну роботу по його підготовці. Зійшлася вся громада, яка зробила здавалося б неможливе – за останні два тижні храм, який ще був у стані будівництва, перетворився у красиву, світлу і чисту церковну споруду”.

 

прес-служба архиєпархії

Коментарі вимкнені.