Тернопільські школярі могли відчути себе біатлоністами на Олімпійських іграх

На набережній тернопільського ставу 7 лютого відбулося олімпійське свято в підтримку п’ятьох спортсменів з Тернопілля, які поїхали на змагання в Сочі.

Провели тут церемонію внесення олімпійського прапора, олімпійського вогню, олімпійську руханку на якій присутні відчули себе біатлоністами, вікторину з нагадуванням прізвищ перших олімпійських чемпіонів незалежної України, запис відео-привітання для наших спортсменів на олімпіаді.

–          Вже два роки поспіль в місті Тернополі проводиться щонедільна руханка. Вперше вона була проведена з нагоди Олімпійських ігор, – розповіла «Погляду» ініціатор олімпійської акції Лілія Проць. – Сьогоднішня руханка проводиться тому, що в цей день в місті Сочі відбувається відкриття зимових Олімпійських ігор. Дуже приємно, що п’ять членів збірної команди України – якраз з Тернопільщини. Хочемо сьогодні підтримати як збірну України, так і наших тернополян.

Перед початком руханки маленькі вихованці дитячо-юнацької спортивної школи «Екстрім» охоче фотографувалися біля прапора з логотипом Олімпійських ігор. Мама восьмирічної школярки розповіла, що доня вже два роки займається в «Екстрімі» і що буде з цікавістю слідкувати за перебігом цьогорічних ігр.

На урочистості запросили також призерок Кубка України зі сноубордингу Оксану Мерц та Оксану Дмитрів. Дівчата були одягнені у яскраві жовто-блакитні спортивні костюми збірної України, чим викликали в присутніх чимало інтересу. Вони зізналися, що люди часто звертають увагу на їхню форму, розпитують на вулиці, який вид спорту представляють. Спортсменки розповіли, що стараються досягнути вищих результатів і мріють про участь в Олімпійських іграх.

–          Рейтинг у нас показує Чемпіонат України. Саме після такого чемпіонату визначають, хто потрапляє в збірну, – каже Оксана Мерц. Вона посіла другі і треті місця в Кубку України зі сноубордингу. – Зараз я навчаюся в Київському національному університеті фізичного виховання  і спорту України. Поверталася з Кубка України в Буковелі і якраз потрапила на цю олімпійську руханку.

Коли ж усі присутні вдосталь нафотографувалися, розпочалася офіційна частина олімпійської акції в Тернополі.

Ведучі свята пояснили присутнім, чому зимові Олімпійські ігри розпочинаються о 20 годині 14 хвилин за московським часом. Ці цифри символізують рік проведення зимової олімпіади. Розповіли, що стадіон, де пройде церемонія відкриття ігр вміщає 40 тис глядачів, а кульмінацією є запалення чаші олімпійського вогню за допомогою факела, який побував у космосі.

–          Сьогодні цей захід не настільки великий – як святковий для нас спортсменів, а також майбутніх чемпіонів світу, Європи, та тих з вас, хто можливо буде колись брати участь в олімпійських іграх, – розпочала Лілія Проць. – Сьогодні ми починаємо вболівати за 43-ьох учасників збірної України.

Згодом майстер спорту України зі спортивної гімнастики Олена Шульгіна зачитала привітання президента Національного Олімпійського Комітету України, олімпійського чемпіона, героя України Сергія Бубки.

Тоді ж спортсменки Оксана Мерц, Ірина Грещук та Оксана Дмитрів урочисто внесли олімпійський прапор та запалений символічний факел. Вони пройшли коло пошани і в повітрі запахло газом, який підтримував вогонь у факелі.

Розважальний комплекс «Максим» забезпечив спортивному святу ритмічну музику, тому одразу ж розпочалася весела та енергійна олімпійська руханка. Ліля Проць стала на нижній сходинці фонтану «Сльози Гронського» і звідти показувала вправи. Присутні могли відчути себе учасниками олімпіади: робили рухи, наче вони ідуть на лижах, стріляють як біатлоністи, присідають і встають, наче піднімають штангу.

Після цього маленькі глядачі зібралися колом навколо ведучого, який зачитував історію виникнення Олімпійських ігор, а також цікавинки про чемпіонів олімпійських ігор за часи незалежної України. Була проведена вікторина та визначені найактивніші учасники руханки. Усі отримали подаруночки.

Насамкінець записали відео-звернення до тернопільських спортсменів на Олімпійських іграх.

На свято завітали гості:

  • Ініціатор олімпійської руханки, чемпіонка світу з пауерліфтингу Лілія Проць.
  • Директор обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Володимир Ванджура.
  • Секретар Тернопільського обласного відділення НОК України Валерій Кравчук.
  • Кандидати в майстри спорту України зі сноубордингу Оксана Мерц та Ірина Грещук.
  • Майстер спорту зі сноубордингу Оксана Дмитрів.
  • Учні ТЗОШ №3.
  • Учні ДЮСШ «Екстрім».

Долучалися також і звичайні перехожі тернополяни. Можна було побачити як дорослих чоловіків, так і матусь з немовлятками.

Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.