Шлях Андрія Крисоватого до ректорства лежить через серце Дмитра Табачника
Наприкінці минулого року розпочався несподіваний спалах студентської непокори в найбільш спокійному вузі міста – ТНЕУ. У соціальних мережах розійшлася інформація про те, що за перездачу ректорської контрольної роботи потрібно буде платити 140 грн. Автори даного повідомлення називали таке рішення університету свавіллям, та закликали студентів до страйку.
І навіть Народний депутат України, регіонал Андрій Пінчук із міста Буча Київської області став на захист тернопільських студентів, написавши звернення прокурору Тернопільської області Генадію Мовчану.
Проте почали ширитись чутки, що не виключено, що за бажанням студентів захистити свої права, стали внутрішні інтриги в колективі навчального закладу. Петиції, з якими виступили студенти, для вишу не нові. За збігом обставин протест виник напередодні виборів ректора ТНЕУ, чиє крісло стало вакантним після смерті Сергія Юрія.
Проте страйку не було, а відбулася зустріч студентства з керівництвом вишу, на якій повідомили, що близько 346 студентів мали б іти на виключення. Платну перездачу ввели для того, щоб ці три сотні студентів могли «реабілітуватися». Хоч зрозуміло, що основна причина зустрічі – недавній масовий протест студентів.
Згодом, наприкінці січня, студентів добровільно примусили підписати хвалебний лист керівництву у “вищі служби” Києва. Зокрема, студенти підписалися, що навчаються ледь не у найкращому вузі не те що міста, а країни. Адже перед тим, усіх, кого «вирахували» під час мітингу, викликали «на ковьор» і про щось розпитували.
В ролі виконувача обов’язків поступово почав вживається один з проректорів професор Андрій Крисоватий. За неофіційними даними він перед тим побував з відповідним візитом в Міністерстві освіти та науки і добряче «виставився» перед Першим заступником Міністра освіти і науки Євгеном Сулімою. Згодом не забарилось затвердження до вищого колегіального органу громадського самоврядування університету для голосування кандидата – доктора економічних наук, професора Андрія Ігоровича Крисоватого. 15 березня на конференції трудового колективу його рекомендували Міністерству освіти і науки, молоді та спорту України на вакантну посаду ректора Тернопільського національного економічного університету.
Зауважимо, на конференцію зі столиці приїхав головний спеціаліст відділу керівних кадрів Департаменту роботи з персоналом та керівними кадрами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Бондарчук Сергій Миколайович, а не керівництво МОНу. Це може означати або несерйозне ставлення до ВУЗу, або те, що тернополянин вже про все домовився.
Андрій Крисоватий може стати ректором на сім років (це максимальний термін, який встановлений Законом про вищу освіту, – ред.), якщо Дмитро Табачник має певні симпатії до кандидата. Про це ми дізнаємось уже через місяць. Перед тим, Андрію Ігоровичу прийдеться відзвітувати перед експертною комісією не тільки щодо майбутнього ВНЗ, але й, імовірно, про “певні” старі борги, лист депутата у прокуратуру та про землю, якою володіє ВНЗ. Обов’язково будуть розглядати його програму на “адекватність”. І аж тоді пан Крисоватий потрапить на підписання договору з Міністром…
Юзя Мельник, новини Тернополя “Погляд”
Проте страйку не було, а відбулася зустріч студентства з керівництвом вишу, на якій повідомили, що близько 346 студентів мали б іти на виключення. Платну перездачу ввели для того, щоб ці три сотні студентів могли «реабілітуватися»….брехня…навіть ті студенти,які були на лікарняному і мали л/л, мусили платити гроші за перездачу,хоча повинні були просто здати,а не перездати…