Бійки, шахрайство та злочини, – один день тернопільського поліцейського

Сім груп швидкого реагування цілодобово виїжджають на патрулювання Тернополя. Їхнє завдання, якомога швидше, а це до п’яти хвилини в межах обласного центру, приїхати на місце події, обстежити його, забезпечити охорону місця злочину і, при необхідності, надати першу медичну допомогу й викликати слідчо-оперативну групу.

– Місто Тернопіль розбите на квадрати і кожен квадрат має свою групу швидкого реагування, – розповідає старший оперуповноважений Тернопільського відділу поліції Дмитро Адамович. Першочергово здійснюється об’їзд території. В подальшому, якщо немає викликів, ГШР знаходиться на контрольній точці.

Групі швидкого реагування дозволяється вмикати проблискові маячки та звукову сирену, щоб доїхати до місця виклику. Проте швидкісний режим порушувати правоохоронцям заборонено.

Про шахрайство надійшло повідомлення у чергову частину. До мешканця вулиці Довженка зателефонували невідомі і запропонували придбати картки на заправку пальним за дешевими цінами. Гроші сказали перекинути на банківську картку. Група швидкого реагування одразу виїхала до потерпілого.

Останній розповів, що чув про шахрайства не раз, на роботі навіть висить застереження, але він ніколи не думав, що щось схоже може трапитися з ним.

Дзвінок про бійку на зупинці надійшов на лінію “102”. При виїзді на місце події, правоохоронці встановили, що конфлікт виник між двома жінками. Версії у обох були різні, тому потерпіла вирішила їхати знімати побої та писати заяву. Перед тим правоохоронці запропонували їй пройти освідчення на ступінь вмісту алкоголю в крові. Приїхавши до медзакладу, потерпіла відмовилася представлятися та проходити огляд. Далі жінку завезли до міськвідділу поліції писати заяву про побиття. Але і це робити вона не захотіла.

Наступний виклик ГШР був на вулицю Лесі Українки. Невідомий телефоном повідомив, що там підпільно працює клуб ігрових автоматів. Представлятися додзвонювач відмовився.

Правоохоронці перевірили два зали, про які повідомив незнайомець. Жодних порушень поліцейські на момент огляду не виявили, а працівники установ надали усі дозвільні документи.

Робочий день групи швидкого реагування – 12 годин. За словами Дмитра Адамовича, найбільше повідомлень надходить у нічний час. В основному це інформація про бійки, про порушення громадського спокою, найчастіше шум від розважальних закладів та сімейні скандали. В середньому за добу правоохоронцям ГШР доводиться виїжджати на 50-60 викликів.

Коментарі вимкнені.