Через що на Тернопільщині може початись третій Майдан (фото)

Вчора, 7 грудня,  люди в селищі Нагірянка перекрили дорогу і колію. Так аграрії, працівники Марилівського спиртзаводу, депутати Чортківської районної ради та громадськість району боряться за свої права.

За словами екс-голови Чортківської РДА Віктора Шепети протестувальники вимагають:
– погашення ДП “Укрспирт” заборгованості перед аграрними підприємствами за здану кукурудзу в сумі понад 10 млн. грн.,
– відновлення роботи та повернення статусу юридичної особи заводу, як одного із найбільших підприємств області,
– звільнення керівництва Укрспирту та розслідування їхньої безгосподарності.

За тиждень керівництво країни не вирішило жодних законних вимог протестувальників. Делегація аграріїв сьогодні планує зустріч із керівництвом ДП “Укрспирт” в м. Київ.
– Незважаючи на представництво у вищих ешелонах нової влади трьох вихідців із Нагірянки (Юрій Стець – міністр, два брати Барни – народні депутати від БПП) проблемні питання не зрушують із мертвої точки – борги не повертаються, завод стоїть, проблем простих людей не чують, – каже Віктор Шепета.

Як кометує ці події нардеп Олег Барна, якщо Яценюк і Лабутін не обдумаються,  то Нагірянка стане початком третього Майдану.

Також нардеп направив депутатський запит Генеральному прокурору України  В.Г.Яремі та  Міністру аграрної політики та продовольства України  О.М. Павленку щодо обставин неправомірної діяльності керівництва ДП «Укрспирт»

Шановний Віталію Григоровичу!
Шановний Олексію Михайловичу!

На мою адресу надійшли звернення трудових колективів Марилівського та Борщівського місць провадження діяльності (далі скорочено – МПД) державного підприємства «Укрспирт» щодо подальшої їх діяльності.
Впродовж останніх десяти років вказані МПД входять до п’ятірки найекономічніших та найприбутковіших заводів України з виробництва харчового спирту, а Марилівське МПД – ще й найпотужніше. Їх робота була стабільною та прибутковою за будь-якої влади. Але на даний час, за незрозумілими для них причинами, заводи простоюють.
Крім того, у спиртовій галузі протягом 2014 року спостерігається значний занепад. Фінансування заводів повністю призупинене, розвитку нових технологій немає, виробничі потужності підтримуються виключно силами і засобами трудових колективів, виробництво продукції зменшується, а збут її на зовнішні ринки взагалі відсутній.
При цьому, діють корупційні схеми по виробництву необлікованого спирту на Залучанському, Підгайчиківському, Рава-Руському, Сторонибабському, Воютицькому, Козлівському МПД. Підтвердженням цьому є понаднормове споживання цими МПД газу та електроенергії на одиницю виробленої продукції. Так, наприклад, споживання палива на 1 дал готової продукції Залучанським МПД становить 9,3 м3 при затвердженій нормі 6,7 м3/дал. В порівнянні, на Марилівському МПД питома норма становить 5,4 м3/дал, що майже в 2 рази нижче!
Центральним апаратом ДП «Укрспирт» укладаються угоди на закупівлю сировини, допоміжних матеріалів, насосного обладнання, канцелярського приладдя за завищеними цінами. Для прикладу, при вартості зерна у фермерів 1000 грн. в жовтні 2014 року підприємством закуповується сировина по 1800-1900 грн. за 1 тону. Необхідні первинні документи(накладні, ТТН, якісні посвідчення, графіки поставок та інш.) можуть бути надані компетентним органам при проведенні перевірки.
Дана інформація підтверджується циклом статей журналістського розслідування «Лабутин – Путин или Укрспирт на службе у Кремля», «Как разворовывается госмонополия и куда исчезают деньги», «Политику разбавили спиртом», «Котигорошко из Укрспирта или рука руку моет», у яких викладені вражаючі факти зловживань з боку сьогоднішнього керівника ДП «Укрспирт» Лабутіна М.Ю. та його заступників, а також зафіксована реакція на її зловживання з боку правоохоронних органів України. Проте, навіть відкриття кримінального провадження за частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу України щодо розкрадання верхівкою державного підприємства державних коштів в сумі 300 млн.грн. не зупинила крадіїв і на сьогоднішній день ця сума сягає близько 900 млн.грн.
Складається думка, що Міністерство внутрішніх справ не зробило жодного дієвого кроку для розслідування зловживань та відсторонення генерального директора від роботи. Не зрозуміло також, чому Державна фіскальна служба залишається осторонь даних розслідувань.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 16, 17, 19 Закону України «Про статус народного депутата України», прошу Вас провести перевірку діяльності ДП «Укрспирт» протягом 2014 року із залученням відповідних фахівців, а також дотримання слідчими МВС та ДФС України строків досудового розслідування у кримінальних провадженнях №№ 12014000000000444, 32014000000000073, ефективність та повноту у проведенні слідчих дій та відсутність у їх діяльності ознак корупційних правопорушень.
Хід розгляду депутатського звернення прошу взяти під особистий контроль та про результати розгляду повідомити мене в установлений чинним законодавством строк.

Коментар щодо тристоронньої зустрічі ДП «Укрспирт» з аграріями Тернопільщини на сайті ДП «Укрспирт»:

26 листопада 2014 року пройшла тристороння зустріч ДП «Укрспирт» з аграріями Тернопільщини у приміщенні Тернопільської ОДА.

На жаль, продуктивною ця зустріч не була і перевести діалог у конструктивне русло не вдалося. Єдиною метою місцевих аграріїв було висловити свої обвинувачення та ультиматуми. У той час як відмовилися коментувати, для чого у своїх зверненнях вони завищили суму заборгованості з 7 до 11 мільйонів гривень, а також стверджували про грубі порушення строків виплат, хоча строки ще не пройшли.

Слід зауважити, що раніше цього року ті ж представники аграрних підприємств самі ініціювали зустріч, на якій вимагали, щоб ДП «Укрспирт» закупило у них зерно, яке сьогодні стало предметом їх претензій.

Враховуючи, що нагальної потреби у сировині тоді не було, ДП «Укрспирт» пішло їм на зустріч, за умови, що представники згаданих аграрних підприємств Тернопільської області згодні на можливі затримки виплати та усвідомлюють таку загрозу.

Наразі спиртові сховища Марилівського МПД заповнені та виготовлена раніше партія продукції чекає на реалізацію. Закуплене, у згаданих вище підприємців, зерно не використовувалося і зберігається у сховищах. Проте замовники скоротили старі замовлення з огляду на нестабільну економічну ситуацію, а нових ще не зробили.

ДП «Укрспирт» не відмовляється від своїх зобов’язань та готове їх виконати. Хоча, якщо подібний варіант Тернопільських аграріїв не влаштовує, ми готові повернути їм закуплене зерно.

-1 thoughts on “Через що на Тернопільщині може початись третій Майдан (фото)

  • 10:29 | 8.12.2014 о 10:29
    Permalink

    Бачу, що Шепета, будучи неповноцінним за станом здоров’я (комісований від служби в армії) тепер і поводиться як розумовий дегенерат. Досить того, що бездарно, тупо і скандально керував районом від імені свободівсько-бютівського кодла Турчинова-Яценюка-Тягнибока, всупереч Чортківському Майдану, досить того, що поводився як розумово-відсталий, наглий, зухвалий та дуже амбітний дістрофік, котрий і в задницю готовий кому не будь залізти заради вигоди, то ще й писка відкриває на Олега Барну. Це урядове бютівсько-свободівське кодло дерибанило країну 8місяців, плюючи на Героїв Майдану, розробивши схеми прихватизації всіх спиртзаводів країни, довівши їх до банкруцтва, а цей комісований вишкребок Шепета їм допомагав, гальмуючи повернення спіртзаводу статусу юридичної особи, а тепер вимагає, щоби Барна за тиждень все зробив. Ну чим не дебіл, або… провокатор-популіст. Нехай піде Шепета на Майдан, в АТО, чи не побоїться поставити на місце будь-якого посадовця так як Олег Барна. Тоді і пельку нехай і відкриває.

Коментарі вимкнені.