Чому вимикають електроенергію в Тернопільській області?
В Тернопільській області, як і у всій країні введено в дію Графіки аварійних вимкнень електропостачання через виникнення дефіциту потужності в єдиній енергосистемі України для збереження її цілісності. Дефіцит виник через аварійну зупинку енергоблоку на Запорізькій АЕС, тої електроенергії, що виробляється електростанціями недостатньо.
Хто дає вказівку про вимкнення електропостачання?
Вказівку «вимикати» енергокомпанії дає диспетчер ДП «НЕК «Укренерго», який зобов’язує диспетчера обленерго вимкнути доведену потужність.
Кого вимикають?
У Графіках аварійних вимкнень споживачі поділені на 10 черг. Яку чергу вимикати і, коли її вмикати, визначає диспетчер ДП «НЕК «Укренерго».
На який час вимикають?
Як правило, вимкнення тривають до двох годин, але за рішенням диспетчера ДП «НЕК «Укренерго» вони можуть бути тривалішими.
Чим може диспетчер обленерго не послухатися і не відключити світло?
Диспетчер обленерго не має права не виконати вказівки диспетчера ДП «НЕК «Укренерго». Графіки аварійних вимкнень є обов’язковим до виконання. Диспетчер зобов’язаний протягом 10-15 хвилин з моменту отримання вказівки виключити споживачів.
Чому не попереджають споживачів? Чи може обленерго передбачити кого і коли будуть виключати?
Вимкнення відбуваються в режимі реального часу, вказівки про вимкнення надходять протягом дня і не мають планового характеру, тож передбачити кого саме і коли виключать і, відповідно, попередити споживачів енергокомпанія не може.
Як поводити себе споживачам електроенергії, якщо світло можуть вимкнути кожної хвилини?
В умовах аварійних відключень електропостачання споживачам рекомендується не користуватися ліфтами, вимикати електроприлади, виходячи з дому, пильнувати котли, особливо твердопаливні, використовувати електроенергію ощадливо.
Про графіки
Складання і застосування графіків аварійних вимкнень передбачено Правилами користування електричною енергією та «Інструкцією про складання і застосування графіків обмеження та аварійного відключення споживачів, а також протиаварійних систем зниження електроспоживання», затвердженою наказом Мінпаливенерго України від 23.11.2006 №456, зі змінами та доповненнями згідно з наказом Міненерговугілля України від 12.02.2014 №142.
Енергетики просять споживачів з розумінням ставитися до складної ситуації, що склалася, дбати про власну безпеку, не користуватися ліфтами та вимикати електроприлади, виходячи з дому.
Коментарі вимкнені.