Держказначейство заборгувало Тернополю мільйони гривень!

У разі, якщо український уряд не придумає, як наповнити державний бюджет, українців можуть очікувати затримки зарплат і пенсій. Також можуть виникнути проблеми з опаленням у соцзакладах, освітленням і прибиранням у містах, пише “Фокус”. Держказначейство вже не перший місяць блокує гроші на рахунках місцевих бюджетів. Таким чином, міській владі просто немає чим платити підрядникам.

“Сьогодні проплачуються тільки захищені статті, тобто зарплати і пенсія. На незахищені – послуги транспорту, зв’язку, охорони – гроші не виділяються. Найгірша ситуація з оплатою ремонту доріг”, – повідомив мер Львова Андрій Садовий. З такими ж проблемами зіткнулися і в більшості українських міст. Наприклад, тільки в Донецькій області Держказначейство заборгувало 1,3 млрд гривень, повідомив глава місцевої облради Андрій Федорук. А ось, за словами мера столиці Донбасу Олександра Лук’янченка, місто може залишитися без вуличного освітлення, якщо не розблокують рахунки.

Крім того, на сьогоднішній день Суми недоотримали 19 млн гривень, Тернопіль – 7 млн гривень, Одеса – понад 20 млн гривень. Це в свою чергу означає, що не оплачується прибирання вулиць, освітлення, вивіз сміття, ремонт доріг тощо. Як зазначила екс-глава Держказначейства, така ситуація в Україні виникає не вперше і практика перерозподілу грошей на рахунках застосовувалася раніше, проте тільки зараз проблема набула настільки загрозливих масштабів, коли міська влада залишилися без грошей ще влітку. Джерело в Держказначействі додало, що гроші вже кілька місяців розподіляються в ручному режимі і цифри постійно змінюються.

Варто зазначити, що без грошей залишилися і пільговики. Хоч в Кабміні кажуть, що заборгованості з соцвиплат немає, залишилися заблокованими кошти Фонду соціального страхування (лікарняні, допомоги з вагітності, з безробіття, гроші на поховання). До того ж, як зазначає видання, якщо зараз з невиплатами зарплати зіштовхуються працівники підприємств, що обслуговують інфраструктурні потреби міст, то вже цієї осені це загрожує і більшості бюджетників. Нагадаємо, що держбюджет на 2013 рік передбачав зростання економіки на 2,5-,35%, а в реальності впав на 1,1%.

Коментарі вимкнені.