«Дзвони Лемківщини» відбудуться: у вересні та в іншому форматі

Всеукраїнський фестиваль лемківської культури «Дзвони Лемківщини», котрий традиційно відзначають у перші серпневі вихідні в урочищі Бичова, що на Монастирищині,  цьогоріч відбудеться у вересні та змінить свій формат. Про це повідомила заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Наталка Михно.

«Дзвони Лемківщини» щороку збирають десятки тисяч лемків зі всього світу,  – констатувала куратор гуманітарної сфери. –  Цей фестиваль став доброю традицією на Тернопільщині. Однак у зв’язку із подіями в країні відзначення 70-ї річниці початку виселення українського народу з території Польщі  відбудеться у вересні та в іншому форматі».
За словами заступника директора департаменту культури, релігій та національностей Тернопільської ОДА Михайла Франківа,  цьогорічна програма буде без гучних святкувань. Урочище Бичова – пустуватиме. Заходи відбуватимуться по всій області. Зокрема, планується відкриття пам’ятника жертвам депортації 1944-1946 років, проведення вечора-реквієму та вечорів пам’яті жертв наслідків переселення, міжнародної  наукової конференції, присвяченої  акції «Вісла», поминальних заходів у церквах Тернопільщини та біля пам’ятників жертв депортації, а також відкриття експозиції, присвяченої 70-й річниці початку виселення українського народу з території Польщі.

Коментарі вимкнені.