“Сільпо” у Тернополі продає неякісну продукцію для дітей?

Із супермаркетів «Сільпо» вилучено 160 кг продуктів дитячого харчування за невідповідність нормам етикетування

Не все те золото, що блистить. Не все те, що вказано на упаковці, всередині обгортки. У цьому переконалися спеціалісти Управління захисту прав споживачів у Тернопільській області. Фахівці перевірили 220 кг продуктів дитячого харчування. Понад 70% товарів, а це майже 160 кг, було знято з реалізації. Причина: відсутність необхідної та достовірної інформації для споживачів, – пише газета “Номер Один”.

У Тернополі перевіряли «Сільпо»

За зверненням споживача щодо порушення прав споживачів при реалізації продуктів дитячого харчування у мережах магазинів «Сільпо», «Фора» та «Fozzi» Держспоживстандарт України та Генеральна прокуратура доручила управлінням захисту прав споживачів провести у мережах магазинів позапланові перевірки товарів дитячого харчування. Оскільки представників двох останніх мереж у Тернополі немає, весь удар прийняли на себе магазини «Сільпо».

Дитячі продукти харчування – це продукція для особливо вимогливого контингенту. Права маленьких українців на якісну їжу захищає Закон України “Про дитяче харчування”. Саме він визначає особливості етикетування продукції та встановлює перелік обов`язкової інформації, яка мусить бути на етикетках продуктів дитячого харчування.

– Зокрема, до обов`язкових віднесено дані про призначення продукту і вікові обмеження у його застосуванні, – розповідає заступник начальника управління захисту прав споживачів у Тернопільській області Тетяна Кав’юк. – Порядок затвердження тексту для етикетування харчових продуктів для спеціального дієтичного споживання, функціональних харчових продуктів і дієтичних добавок встановлюється центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров’я  та здійснюється українською мовою. В інформації про склад продукту наводиться вичерпний перелік усіх компонентів рецептури із зазначенням їх кількісного вмісту в кінцевому продукті в розрахунку на 100 грамів. На етикетці продуктів дитячого харчування, призначених для харчування грудних дітей, повинно наводитись попередження про безумовну перевагу грудного вигодовування та рекомендації щодо необхідності попередньої  консультації лікаря. Слід також зазначити, що в разі реалізації товарів імпортного виробництва в пакувальній тарі з написами іноземною мовою суб’єкт господарської діяльності зобов’язаний забезпечити інформацію державною мовою про найменування, основні споживчі властивості товару, термін його придатності та умови зберігання, можливі застереження щодо вмісту шкідливих компонентів й обмежень у споживанні, а також гарантійні зобов’язання. Переклад може здійснити Торгово-промислова палата за місцем здійснення підприємницької діяльності підприємства.

 

-1 thoughts on ““Сільпо” у Тернополі продає неякісну продукцію для дітей?

  • 19:31 | 1.09.2011 о 19:31
    Permalink

    А дітям можна давати тільки влсаноруч виготовлені страви. Ніколи не купувала дітям хімії, яка називається дитячими сумішами, пюре і т.п.

  • 08:20 | 2.09.2011 о 08:20
    Permalink

    Коли нема грудного молока, виходу немає, так що не будьте категоричними.

Коментарі вимкнені.