“Це просто знущання над дітьми” – тернопільські танцювальні колективи приїхали з Болгарії

Мокрими на розпеченому асфальті довелось виступати маленьким тернополянам у Болгарії на міжнародному фестивалі «Сонце, радість, краса». Учасники танцювальних колективів «Флеш» та «Птах щастя» (керівник Любов Борисяк) вийшли на сцену вслід за відомим дитячим колективом «Ювента» з Кривого Рога. Підмостки були у крові, бо маленькі артисти отримали досить тяжкі опіки. Не стримуючи сліз, дівчатка красномовно продемонстрували організаторам конкурсу вкриті пухирями обпечені ноги та руки, але болгари відповіли: «Діти самі вині». Відтак батьки танцюристів з Тернополя налили води дітям у кросівки та облили костюми, а тренери полили водою сцену, щоб хоч трохи врятувати їх від театрального пекла.

 

Подібне ставлення не можна назвати інцидентом – це просто знущання над дітьми, вважають батьки дітей-учасників міжнародного конкурсу реакцію болгарської сторони на подію. Не зважаючи на інцидент, маленькі артисти з Тернополя завоювали третє місце.

Отже, як повідомлялось, 19 червня під час виступу 10 учасниць танцювального ансамблю «Ювента» з м. Кривий Ріг обпекли собі ноги та руки. І замість п’єдесталу діти опинились у лікарні. Ситуація набула такого розголосу, що негайно втрутився сам Прем’єр-міністр України Микола Азаров.

Як минулорічні переможці, «Ювента» відкривала міжнародний фестиваль «Сонце, радість, краса», що традиційно проходить у болгарському місті Несебр. Нікому в голову не могли прийти перевірити… температуру гумового покриття сцени. Коли ж згодом перевірили, сахнулись. Стовпчик термометра підскочив аж до 60 градусів, таке собі пекло для дитячих ніжок. Батьки й досі нарікають: чому болгари, знаючи, яке спекотне їхнє літо, вибрали цю сцену, що навіть не має піднавісу? Концерт почався не ввечері, а опівдні.

– Ніхто не перевірив сцени, і діти почали танцювати, – розповіла Олександра Богомол (уже вдруге вона у складітанцювальних колективів з Тернополя «Птах щастя» та «Флеш» виступає на міжнародному конкурсі). – У них долоні та ступні були в пухирях, ми чули, як вони плакали від болю, адже танцювали босими, та їхня організаторка кричала на них: «Хоч на руках, але ви повинні дотанцювати». І вони закінчили номер, лишаючи криваві сліди на покритті. Діти не хотіли виходити виконувати другий танець, тоді вона наказала протерти рани вологими серветками та перемотати скетчем і продовжувати виступ. Але мама однієї нашої дівчинки викликала «швидку». Батьки кинулись до організаторів, але болгари відповіли, що українці самі винні.

І це про дітей! До того ж спека стояла жахлива! Сонце палило просто в очі, костюми одразу стали мокрими від поту, але потрібно було виходити – виступ тернополян був шостим. Наші юні таланти не розгубились – у джерелі, що било неподалік, вони намочили свої кросівки та облили водою костюми. Тим часом їхні тренерки перед виступом полили сцену з відер водою.

– Несебр – дуже гарне місто, особливо вночі, коли вмикають ілюмінацію. Є старий Несерб і новий, – продовжила розповідь Саша. – Ми жили у тризірковому готелі в новому місті, а виступали – у старому. Після конкурсу ходили купатися на море, нас водили в аквапарк.

Діти швидко забувають прикрощі. Натомість дорослі зізнаються, що цьогорічна поїздка маленьких тернопільських артистів видалась важкою. Усього поїхало 72 особи, у тому числі 48 дітей, двоє керівників колективів, решта – батьки. Їхали двома автобусами. Проте не встигли виїхати з нашого міста, як один автобус зламався, тож у Чернівцях пасажирів пересадили на інший транспортний засіб. Поки дістались кордону, довелось декілька разів зупинятись, адже дитині не накажеш терпіти до автозаправки, у туалет підлітки бігали до лісу. Відтак у Болгарію двоє дівчаток   «контрабандою» провезли кліщів. Довелось звертатись у лікарню.

Потому цей інцидент із «пекельною» сценою. Вже коли повертались, раз за разом почав ламатись один з автобусів. І тепер батьки збираються позиватись через суд до автотранспортного підприємства, що надало поламані автобуси. Проте ані жахлива організація конкурсу, ані погана дорога юним талантам не зашкодили.

Жанна Попович, «Номер один»

Коментарі вимкнені.