У Бандеру і Шухевича й надалі можна безкарно стріляти

На Волині член комсомолу Сергій Вашкодар із друзями розстрілював із вогнепальної зброї зображення Степана Бандери та Романа Шухевича.

За це його притягнуть до адміністративної відповідальності як власника зброї, повідомили в листі депутату Волинської облради Ігорю Гузю у Рожищенському райвідділі міліції, інформує УНІАН.

Вашкодар стріляв по зображеннях спільно з керівником волинського комсомолу Олександром Кононовичем та його братом Михайлом.

У діях комсомольців міліція не знайшла складу кримінального злочину, тож у порушенні кримінальної справи було відмовлено.

Але буде притягнуто до адміністративної відповідальності Вашкодара – власника зброї, який передав карабін ВЕПР-308 братам Кононовичам, які не мають дозволу на використання та зберігання вогнепальної зброї.

При цьому Гузь заявив, що справу намагаються “спустити на гальмах”.

“Степан Бандера та Роман Шухевич є Героями України, тому знущання над їхніми зображеннями – це неповага до держави, яка ці звання їм надала. А це порушення ст. 296 КК України – прояв неповаги до суспільства та держави, що супроводжується явним цинізмом. Крім того, міліція чомусь не звернула увагу на те, що ці молодики вільно стріляють із вогнепальної зброї в полі, де в цей час можуть знаходитися люди”, – заявив депутат облради.

На думку Гузя, міліція неналежно розслідувала цю справу.

“Міліція встановила лише один вид зброї, з якої стріляли, хоча на відео чітко видно 4 одиниці зброї, в тому числі гвинтівка з оптичним прицілом та пістолет. У справі фігурують лише 3 прізвища комсомольців, хоча на відео та фотографіях стріляють 6 осіб. Хто ці люди? Що це за зброя? Цього міліція не захотіла з’ясовувати?”, – наголосив депутат облради.

Також Гузь повідомив, що народний депутат В’ячеслав Кириленко звернеться з офіційним запитом до Генпрокуратури з вимогою провести додаткові слідчі дії.

У свою чергу, Олександр Кононович заявив, що поки до учасників подій міліція претензій не висувала і запитань не було, а якщо таке буде, вони оскаржать це в суді.

Влітку в інтернеті з’явилось відео, на якому Кононович та інші члени волинського комсомолу розстрілюють із вогнепальної зброї зображення Бандери та Шухевича.

Депутат облради Гузь звернувся до обласних управлінь СБУ та МВС з цього приводу.

Як відомо, раніше суд визнав незаконним указ екс-президента Віктора Ющенка про присвоєння Бандері і Шухевичу звань Герой України посмертно.

Однак значна частина українців вважає Бандеру і Шухевича героями.

 

Коментарі вимкнені.