В Підгородньому, де будують лижну трасу, зрізають реліктові дерева!

У лісі с.Підгороднє, в кількох кілометрах від Тернополя – екологічний скандал. Невідомі “ділки”, прикриваючись будівництвом лижно-роллерної траси для біатлону, сотнями зрізають реліктові дуби та ясени, пише НТЕР.

Вирубка йде далеко в стороні від узгодженого маршруту.

Скандал навколо біатлонної бази в Підгородному розгорівся кілька місяців тому, але з часом вщух. Ще у травні цього року голова Тернопільської РДА Віктор Щепановський виділив 15 ділянок по 0,1 га під «городи» в межах лижно-роллерної траси. Це викликало протест у спортивних колах.

До кінця липня працівники лісового господарства повинні були розчистити смуги для нової лижної траси. Але процес затягнувся ще на тиждень: не вистачило важкої техніки.

Робітники котрі ріжуть дерева, відмовчуються, або ж стверджують, що вирубку проводиться з дозволу лісників і в санітарних цілях. Однак всі зрізи у столітніх дубів чисті. Видно, що дерева здорові і простояли б ще дуже довго. З місця вирубки забирають лише частини стовбурів, пиридатні для промислової переробки. Гілки ж так і залишають на території вирубки.

В деяких місцях ширина просік досягає 20 метрів, хоча згідно з проектом найбільша ширина доріжки може бути 12 метрів, і то – тільки на поворотах. Біля центральної будівлі біатлонної бази продовжує працювати столярний цех.

Коментарі вимкнені.