Ініціатива Мінфіну – ще один доказ безвідповідальної політики Уряду Арсенія Яценюка

Урядова ініціатива підвищити ставку ПДВ на лікарські засоби і медичні вироби з 7% до 20% зробить і так дорогі препарати взагалі недоступними для більшості пацієнтів. Про це йдеться у заяві партії «Громадський рух «Народний контроль».

«Пропозиція Міністерства фінансів України підвищити з 1 січня 2016 року ставки ПДВ на медпрепарати суперечить Європейській практиці. У більшості країн ЄС ставка ПДВ на лікарські засоби є пільговою і не сягає більше 7%. Адже медпрепарати, відповідно до законодавства більшості країн, відносяться до соціально-важливої групи товарів», – зауважують у «Народному контролі».

У партії переконані, що така ініціатива Мінфіну – ще один доказ антинародної та безвідповідальної політики Уряду Арсенія Яценюка.

«Замість того, щоб впроваджувати реформи, спрямовані на зниження вартості медпрепаратів для пацієнтів, Уряд пропонує посилити податковий тиск на виробників та постачальників ліків. Проте не бере до уваги, що сплачуватися цей податок буде не із кишень власників заводів чи аптек, а з кишень українських громадян», – йдеться у заяві.

Передусім ця ініціатива Уряду може вдарити по людях похилого віку і пацієнтах із хронічними захворюваннями, які змушені постійно перебувати під лікарським наглядом та регулярно вживати відповідні ліки для підтримки здоров’я.

У «Народному контролі» наголошують на необхідності пошуку прийнятних шляхів наповнення бюджету. Зокрема, створювати належні умови для розвитку бізнесу, а не обкладати додатковими податками соціально важливі товари та оббирати до нитки найбільш незахищені верстви громадян.

«Якщо Уряд не знає, як наповнити Держбюджет, – він має скласти повноваження і піти у відставку. А не просити уже третій рік поспіль «затягнути паски» тих, хто і так потерпає від недолугої економічної політики нинішнього Кабміну», – наголошують у «Народному контролі».

ДОВІДКА

Міністерство фінансів України ініціює запровадження податку на додану вартість за ставкою 20% для операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів. Зараз зазначені операції оподатковуються ПДВ за ставкою 7%

Коментарі вимкнені.