Купили спочатку землю, ДАБІ, Бесагу, а тепер ще й суд, – поки тривають засідання, будівництво біля Березолю йде повним ходом

Тернополян знову вважають за дурнів. Мова йде про незаконну забудову поблизу ПК “Березіль” за адресою Миру, 6. Мешканці прилеглих будинків вже близько року борються всіма законними методами. Куди вже тільки не зверталися, про це у мережі Фейсбук пише Ірина Яремчук.

Нагадаємо, що тернопільська влада не полишає намірів звести за приміщенням палацу культури «Березіль» житлову новобудову. Мешканці сусідніх будинків кажуть, що їхньої думки з цього приводу ніхто не запитував. Люди бояться, що через будівельні роботи можуть постраждати їхні помешкання, які розташовані на схилі за будинком культури. Тому продовжують виступати проти, за що їм навіть погрожували насильством. Декого з протестувальників навіть звільнили з роботи.

Цікаво, що на інформаційному стенді, який знаходиться поруч будівництва, вказано, що генпідрядником будівництва виступає ТОВ «АТТІКА-Т». Натомість про “ЕВЕРЕСТ-ТЕР”, з яким судиться прокуратура, немає ні слова. Хоча обидва ТОВ викликають підозри. Фірмі «АТТІКА-Т», яка зводить багатоповерхівку з культурно-мистецьким центром, всього 6 місяців від народження. Її статутний капітал становить аж 500 гривень. Кінцевий бенефіціар – Юлія Миколаївна Горошко з села Кушлин Кременецького району. Офіс цього «серйозного» будівельника знаходиться в кімнаті №409 по вулиці Гетьмана Мазепи, 10. Не здається дивним, що генпідрядник капітального будівництва високої складності має у статутному капіталі всього півтисячі гривень, невеличкий офіс і таку з мізерну техніку. ТОВ “ЕВЕРЕСТ-ТЕР” також існує не довго – три роки. Статутний капітал фірми становить 10 тис. грн., а засновник ТОВ – родом з міста Збараж.

А тепер про суд.

Є в нас така служба ДАБІ – держархбудінспекція. Цей контролюючий орган міг би при першій перевірці скасувати містобудівні умови та обмеження і зупинити цю будову.
Проте, з доброти душевної, вирішив дати забудовнику час для усунення порушень (це, щоб ви розуміли ще 3 місяці, протягом яких виріс цокольний і перший поверх будівлі). А потім – ні друга перевірка, ні продовження її термінів, не увінчалися успіхом. Ми вже наслухались різних відмовок: то начальника управління містобудування нема, щоб підписати акт, то ще чогось їм бракує., – розповідає Ірина Яремчук.

  • Але вчора злочинна банда ДАБІ – Бесага – судові органи знову нас здивувала. Бо в останній день перевірки, коли могло бути прийняте рішення на користь громади, на нас чекав черговий сюрприз – ухвала окружного адміністративного суду суддею Оксаною Мартиць про заборону ДАБІ вчиняти БУДЬ-ЯКІ дії з перевірки вказаного об’єкта. Купили спочатку землю, ДАБІ, Бесагу, а тепер ще й суд…
    Просто жах! До речі, судовий розгляд відбудеться аж 5 грудня. Скільки ще поверхів збудують за цей час можна тільки припускати….  І знаєте, все би так нічого, бо ясно, що “все схвачено і за все заплачено”.
    Але найбільше мене дивує як начальник ДАБІ водить людей за носа, обіцяє винести нормальний акт, бреше, маніпулює, переводить стрілки на інших учасників процесу. І коли люди відверто сказали, що все чудово розуміють (про його брехню і бездіяльність), у відповідь почули “ну якщо розуміли, то нащо приходили?”.  Просто бракує слів.  Наостанок – якщо ми і далі не будемо розуміти, що такі проблеми – це проблеми не окремих тернополян, а всього міста, то ця корупційна шайка і далі буде робити все що захоче…

Коментарі вимкнені.