Ліс на честь Героїв Майдану з’явився на Тернопільщині

В пам’ять про Героїв Майдану 26 березня в урочищі Толока – с. Лісники, Бережанського р-ну – за ініціативи Бережанської Самооборони Майдану та підтримки Бережанського лісомисливського господарства було посаджено понад 20 тисяч вічнозелених хвойних дерев на території понад 5 га. Ліс для Героїв садили всією громадою – більше 200 осіб.

Добра справа розпочалася із благословення місцевого пароха о.Романа Маслія. Як підкреслив керівник Бережанської Самооборони Майдану Олег Захарків, символічний ліс повинен стати живим пам’ятником Героям Майдану, тим самим ми увіковічнимо пам’ять тих, хто боровся заради нашого майбутнього.

«Місце висадки лісу є не менш  символічним, адже неподалік розташований найбільший в районі, а можливо і в області військовий меморіал воякам легіону УСС, де свій спочинок знайшли понад 100 УССусів та близько 300 вояків Австро-Угорської армії. З ідеєю насадження лісу для Героїв ми звернулися до директора Бережанського лісомисливського господарства п. Олександра Левчука, який підтримав її та доклав зусиль для реалізації задуму», – зазначив Олег Захарків.

До акції долучилися громада с. Лісники; Правий сектор; студенти Бережанського агротехнічного інституту; Бережанська РДА, районна та міська рада; МКП «Господар»; Районні осередки «Батьківщини», «Свободи», «Народного Руху України»; Бережанський районний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді

«Дуже приємно, що бережанська громада долучається до посадки лісів і допомагає нам, – говорить директор ДП «Бережанське лісомисливське господарство» Олександр Левчук, – пам’ять Героїв Майдану об’єднала у спільній справі понад 200 осіб, чесно кажучи не пам’ятаю, щоб у висадці лісу брало участь стільки учасників одразу. Слід зазначити, що на цьому місці у 2008 році стався зсув ґрунту, тож насадження у майбутньому матимуть і захисне значення, а сосновий ліс вже в скорому часі позитивно впливатиме на навколишнє середовище, змінюватиме його, як зрештою Герої майдану змінили нашу Україну».

По закінченні акції її учасники встановили інформаційний щит, який інформує про те, що тут висаджено «Ліс в пам’яті героїв Майдану». Як пообіцяв п. Левчук згодом цю тимчасову табличку планують замінити пам’ятним знаком, який буде більш інформативним для всіх відвідувачів мальовничого урочища «Толока».

Коментарі вимкнені.