Маленьких тернополян вводили у храм, як Діву Марію (фото)

Романтична музика, коридор із свічок та блакитні накидки з перламутровими хрестиками – так у Тернопільській греко-католицькій церкві на БАМі приймали діток у Марійську дружину. 

15 маленьких парафіян церкви УГКЦ Архистратига Михаїла отримали право одягати під час літургій блакитні накидки. Посвячення відбулося у свято Введення в храм Діви Марії, 4 грудня. За словами духівника Марійської дружини при парафії, пані Уляни, в церкві щорічно у цей день проводять святковий обряд посвячення нових членів “дружини”. Це символічно, адже колись батьки Марії так само привели її, маленьку до храму.

Спочатку дітям пояснили, як правильно носити блакитні накидки, які є символом приналежності до Марійської дружини.

  

Згодом кілька десятків старших членів “дружини” утворили коридор до вівтаря. Вони були одягнені в блакитні накидки, а в руках тримали запалені свічки. Новенькі по одному, в супроводі двох старших учасників, тримаючи на руці свою накидку, входили цим коридором до церкви.

    

Коли увійшли усі, відбувся обряд посвячення. Парох церкви отець Ярослав благословив школярів, на колінах промовив з ними обіцянку та окропив їх свяченою водою. Після цього дітям одягнули накидки і вони уже стали повноправними членами Марійської дружини.

 

   

На знак вдячності маленькі парафіяни розповіли кілька віршів, заспівали. Далі зробили пам’ятну фотографію та помчали у навчальний катехитичний клас на святкове частування.

   

Довідка

Згідно зі статутом спільноти, Марійська дружина – це релігійне товариство, члени якого, завдяки особливій набожності до Пресвятої Богородиці, бажають освятити себе самих та, в міру можливостей, стати апостолами різноманітного добра. Товариство ставить за мету виконання церковних цілей, оскільки є організацією, яка діє з благословення церковної влади.

Марійська дружина була заснована у 1563 році молодим професором, єзуїтом Іваном Лейнісом. Відтак отримала церковне потвердження у 1584 році Папою Григорієм ХІІІ.

Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.