На Тернопіллі своя війна – спиртова

На Козлівському спиртзаводі Тернопільської області виник конфлікт: працівників не влаштовувала кандидатура новопризначеного керівника-жінки Довгалюк Лідії. Люди навіть викликали Самооборону та кілька годин сперечалися із представником ДП «Укрспирт» Донченком Владиславом Віталієвичем, який приїхав зі столиці щоб представити нового керівника заводу.

Зараз завод працює, Самооборона слідкує, аби звідти незаконно не вивозилася продукція, а керівництво ДП «Укрспирт» вважає новопризначену директорку висококваліфікованим працівником. Проте люди, які звернулися в редакцію «Погляду», стверджують, що діяльністю попередників та теперішнього керівника заводу повинна обов’язково зацікавитися прокуратура, яка мала би провести об’єктивне вивчення ситуації наколо цього спиртзаводу.

«Погляд» не брався за розслідування, але ми зібрали кілька коментарів різних сторін конфлікту.

Із листа на скриньку «Погляду» від Андрія Богуна:

В редакцію надійшов лист,  у якому автор описав своє бачення проблеми, яка склалася на заводі. Ось декілька витягів:

  1. Перед призначенням нового керівника заводу, звідти було звільнено директора Берегулько Володимира Володимировича. Зі слів працівників заводу, заяву на звільнення він написав під тиском заступника начальника ДП «Укрспирт» Донченка Владислава та без будь-яких пояснень причин. Трудовий колектив не захотів миритися з таким рішенням столичного керівництва, вимагав повернути їм старого керівника. Люди написали колективного листа в ДП «Укрспирт», де виклали свої вимоги до керівництва та бачення того, що відбувається.
  2. Донченко Владислав, уродженець міста Ростов-на-Дону Російської Федерації, мешкає в Одесі, уже керував в нашій області Мишковицьким спиртовим заводом з жовтня 2012 року по січень 2013 року. Довгалюк Лідія в цей час працювала на цьому ж підприємстві завідуючою лабораторії. Мишковицький спиртовий завод під керівництвом Донченка В.В. єдиний в області виробляв спирт «на ліво», стверджуєе Самооборона Тернопільщини. Активну участь в цьому процесі приймала також і Довгалюк Лідія Павлівна, яка будучи завідуючою лабораторією на цьому заводі, по вказівці Донченка неодноразово здійснювала відрядження на лікеро-горілчані підприємства України, на які потрапляв спирт сумнівної якості, для підтвердження його якості та врегулювання інших спірних питань.
  3. Донченко В.В., який керував при попередній владі Мишковицьким спиртзаводом, зараз начальник одного з управлінь в ДП «Укрспирт». Він і пролобіював віддану людину Довгалюк Л.П. на посаду директора в Козлові. Затвердив все це-виконуючий обов’язки генерального директора ДП «Укрспирт» Лабутін Михайло Юрієвич, який при попередниках працював першим заступником директора підпримства.

 

Працівник Мишковицького спиртзаводу:

Один із працівників заводу (своє ім’я принципово відмовився оприлюднювати в статті, побоюючись тиску з боку керівництва заводу), розповів «Погляду», що новопризначена директорка – заодно із заступником начальника «Укрспирту» Донченком Владиславом. Вони, за його словами, разом працювали на Мишковицькому спиртзаводі і в цей час там зникло майже сто тисяч декалітрів спирту. Мовляв, продукція заводу була вивезена звідти без відповідних нарядів, які повнен контролювати працівник податкової.

–          На підприємстві є працівник податкової, який контролює ввіз сировини, тощо. Він візує наряд із вказанням, кому відпускається спирт, куди, акцизні ставки. Якщо такого наряду немає – заборонено вивозити продукцію з підприємства. Таких нарядів не було. Був лише наказ гендиректора про вивіз порядка сотні тисяч декалітрів у Харків на зберігання.

Проте, переконує працівник заводу, спирт до Харкова не попав. Він незаконно «осів» у різних підприємствах України (чоловік назвав кілька з них, проте з етичних міркувань ми не вказуємо назви цих ПП). Відповідно, держава не отримала значних коштів, які мали б бути сплачені їй у вигляді ПДВ та акцизного зору.

–          Податкова міліція, розбираючи цю ситуацію, могла б в першу чергу опитати працівників заводу в Харкові (до якого на зберігання начебто відправився спирт з Тернопілля) і тоді б з’ясувала, що ніякий спирт до них не потрапляв.

За словами чоловіка, тодішнє керівництво Мишковицького заводу (яке зараз за його совами має безпосереднє відношення до Козлівського спиртзаводу) мотивувало відсутність спирту у Харкові тим, що він начебто там певний час зберігався, а згодом його знову «прокатали» до Тернополя – на Хоростківський спиртзавод для переробки на біоетанол.

–          Таку кількість спирту там би не переробили. Та це п’ять років довелося б переробляти, – каже співрозмовник.

По його приблизних розрахунках 50 млн грн. не отримала держава від таких «мандрівок» нашого спирту.

Працівник заводу переконаний, що новопризначене керівництво буде відновлювати тут свої корупційні схеми, відпрацовані на попередньому місці роботи. До прикладу, використання зерна що не відповідає госту – за ціною високоякісного зерна. А людей просто переконають мовчати, щоб не втратити роботу та заробітню плату.

–          Та вони просто шантажують людей: «Якщо не приймете її (Довгалюк – прим.ред), то завод буде простоювати, робітників позвільняють».

 

Екс-директор Козлівського спиртзаводу Берегулько Володимир Володимирович

Коментувати «Погляду» своє звільнення не захотів. Відповів коротко: “Звільнився за власним бажанням”.

 

Виконуючий обов’язки генерального директора ДП «Укрспирт» Лабутін Михайло Юрієвич

Розповів, що йому не відомі факти, що хтось із працівників активно виступає проти його затвердження кандидатури на посаду директора. Чоловік припускає, що вся колотнеча могла виникнути лише з подачі тих працівників заводу, які бояться, що тепер, після нового призначення директора, вони не зможуть “проводити свої оборудки”.

 

Заступник начальника управління матеріально-технічного забезпечення ДП «Укрспирт» Донченко Владислав Віталійович

Пояснив «Погляду» свою особисту позицію подій на Козловському МПД 30 квітня 2014 року:

У зв’язку зі зміною директорів на Козловському МПД, 30 квітня було заплановоно представлення робітникам Козловського МПД нового керівника заводу Довгалюк Л.П., яку 29 квітня 2014 року було призначено наказом в.о. генерального директора ДП «Укрспирт» на  посаду директора Козловського МПД. Збори було зірвано невідомими людьми, які представились самообороною майдану і громадою Тернопільщини, також там була присутня й скандально відома в Тернополі журналістка Аліса Пасько. Вони вимагали повернути попереднього директора Козловського МПД пана Боярчука, а також висловили недовіру новому керівництву, звинувачуючи його у некомпетентності. Граючи на почуттях людей, основний акцент вони зробили на те, що жінка (призначений директор спиртзавода Довгалюк Л.П,), яка мешкає у сусідньому селі, не повинна керувати співробітниками Козловського МПД.

Біографічна довідка:

Довгалюк Лідія Павлівна народилась в м. Чортків Тернопільщини. Закінчила Київський технологічний інститут харчової промисловості за спеціальністю інженер технолог бродильних виробництв. В спиртовій галузі працює з 1981 року по сьогодення. В 2013 році була виробнича необхідність реконструкції і запуску збанкрутілого спиртзавода. В ході первинного огляду стану устаткування, Довгалюк Л.П., використовуючи тільки свої знання і не застосовуючи додаткові джерела, розрахувала кількість метала необхідного на ремонт та виготовлення бродильних чанів, цей випадок свідчить про високий рівень професіоналізму.

Тому, коли до мене звернулися за порадою, хто міг би очолити Козловське МПД, я, не роздумуючи, запропонував кандидатуру Довгалюк Л.П. Коли я був керівником Мишковицького спиртового заводу і директором Козловського МПД, я мав можливість переконатися в її професійності і з упевненістю заявляю, що Довгалюк Л.П. кращий керівник/керівник «від бога» і по праву обіймає свою посаду. Я маю надію, що робітники Козловського МПД незабаром переконаються щодо моїх  слів.

Попереднє керівництво не фінансувало розвиток спиртової галузі. А зменшення попиту на внутрішньому ринку і повна відсутність експортних постачань призвели до зупинки більшості заводів. З приходом нового керівництва в ДП «Укрспирт» і міністра АПК, ситуація в галузі нестримно змінюється. З 8-ми діючих заводів в 2013 році виробництво збільшилося до 21-ого заводу на даний момент, і проводяться активні роботи, які направленні на збільшення кількості працюючих заводів, зростання працевлаштованих громадян. Комерційний відділ ДП «Укрспирт» шукає нові експортні ринки збуту нашої продукції, активно розробляється програма біоетанола.

P.S. Стосовно звинувачень в мою адресу відносно моєї національності і місця народження повідомляю, що я громадянин України, мій батько народився в с. Новомиргороді, що на Кіровоградщині, мати родом з м. Щорса, Чернігівської області, я народився в м. Ростов-на-Дону, де на той час працював мій батько. З 12 років я мешкаю в Україні в м. Одесі.

 

Представник ГО “Самооборона Тернопільщини” Андрій Богун:

–          Самооборона не буде заважати роботі заводу. Але не дасть вкрасти жодної літри спирту. Встановиможорсткий контроль за вивозом етилового спирту. Навіть, якщо буде потрібно, поставимо блок-пости, які б перевіряли вивіз спирту. Знайдемо спільну мову з правоохоронцями, забезпечимо юридичний супрвід справи. Адже в лавах нашої самооборони – досвідчені колишні працівники міліції, прокуратури і суду.

А саме головне, що людям зараз потрібно і вони хочуть, аби спиртзаводам області повернули статус юридичної особи, щоб вони самі могли розпоряджатися заробленими коштами і податки залишалися в місцевих радах.

 

На адресу ДП “Укрспирт” надійшли листи як на підтримку новопризначеного керівництва так і проти

  

     

Публікації щодо “спиртової війни” на Тернопіллі  будуть продовжуватися. Адже зараз, з подачі ГО “Самооборона Тернопільщини”, триває перевірка фактів обласним уравлінням міліції. Ще 8 травня самооборона надісала звернення в УМВС в Тернопільській області для проведення перевірки діяльності керівництва спиртзаводу.

Таке ж звернення надіслали і на ім’я кандидата в президенти Петра Порошенка. В ньому самооборона просить навести лад в спиртовій галузі України і проконтролювати проведення розслідування правоохоронними органами.

Новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.