На Тернопільщині створено обласний Антикризовий енергетичний штаб
31 липня відбулося перше засідання обласного Антикризового енергетичного штабу. Його очолює заступник голови ОДА Леонід Бицюра. До складу штабу входять керівники провідних департаментів обласної державної адміністрації, представники КП ТМ «Тернопільміськкомуненерго», КП ТМ ТОР «Тернопільтеплокомуненерго», ВАТ «Тернопільміськгаз», ПАТ «Тернопільгаз», силовики, фахівці у сфері енергозбереження та енергонагляду.
Антикризовий енергетичний штаб має на меті скоротити терміни видачі та кількість дозвільних документів, необхідних для впровадження проектів, пов’язаних із заміщенням споживання газу. Також він вживатиме неохідні заходи для попередження негативних наслідків в умовах припинення постачання газу Російською Федерацією.
“В умовах припинення постачання Росією природного газу в Україну важливим завданням є максимальне скорочення його споживання, переведення теплопостачальних підприємств, установ та організацій, закладів бюджетної сфери на альтернативні або традиційні види палива, – наголосив заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Леонід Бицюра. – Така робота в області розпочата, триває вона ще з минулих років. Але в умовах нинішнього загострення ситуації, коли урядом поставлено завдання скорочення споживання природного газу на 30%, виконати його значно важче”.
Під час засідання обговорили низку питань, зокрема – про переведення підприємств області на резервні види палива протягом опалювального періоду 2014-2015 року; про відпрацювання плану дій у разі відключення споживачів від газопостачання з метою недопущення виникнення надзвичайної ситуації тощо.
Як доповіли представники департаменту розвитку інфраструктури, основними напрямками енергоефективних заходів в області є: проведення модернізації об’єктів комунального господарства, у тому числі переведення котелень, що обслуговують об’єкти соціальної сфери, на використання альтернативних видів; проведення санації житлових будинків та будівель бюджетних установ та організацій тощо. Зокрема, переведення котелень, що обслуговують об’єкти соціальної сфери, на використання альтернативних видів палива, дозволить скоротити споживання газу на 16%.
Також Леонід Бицюра вчергове акцентував увагу на необхідності активної роботи з населенням, адже саме воно є найбільшим споживачем природного газу на Тернопільщині.
Довідково: Завдяки впровадженню енергоефективних заходів у 2013 році зекономлено понад 21 млн. грн. У 2013 році переведено на альтернативні види палива котельні 38 бюджетних установ, що дало змогу скоротити споживання газу в опалювальному сезоні 2013/ 2014 року понад 2,7 млн куб. метрів природного газу на суму 12,7 млн. грн.
Коментарі вимкнені.