На Тернопільщині виготовляють спеціальні іконостаси для зони АТО

2 листопада 2014 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у Михайлівському Видубицькому чоловічому монастирі освятив три карети швидкої допомоги, патрульний джип, десять польових престолів-іконостасів для потреб українських батальйоні, які боронять українську Незалежність на Донбасі.

Патріарх Філарет зустрівся з бійцями Добровольчого українського корпусу “Правий сектор”, які тримають оборону в Донецькому аеропорту та у селищі Піски. Святійший Владика подякував героям-оборонцям за їхнє жертовне служіння та благословив їх.

Також Патріарх Філарет передав для потреб українських воїнів комплекти теплого взуття та ліків.

Дві карети швидкої допомоги будуть передані до 11 окремого мотопіхотного батальйону “Київська Русь” та Першого медичного пересувного шпиталю, ще одна карета швидкої допомоги та патрульний джип передані для потреб оборонців Донецького аеропорту – Добровольчого українського корпусу “Правий сектор”.

Кошти для купівлі автомобілів, взуття, одягу та ліків були зібрані стараннями митрополита Переяслав-Хмельницького та Білоцерківського Епіфанія та парафії Великомученика Димитрія Солунського, що в музейно-етнографічному комплексі “Українське село”, що на Київщині. Одну з карет швидкої допомоги профінансувала українська громада із Лос-Анджелеса.

Настоятель громади Великомученика Димитрія Солунського протоієрей Богдан Тимошенко зазначив, що ці автомобілі та речі Церква не просто жертвує та передає воїнам та оборонцям України, а фактично власним парафіянам про яких покликана дбати.

Переносні престоли-іконостаси для звершення Літургій у польових умовах були виготовлені з благословення Святійшого Патріарха Філарета парафіянами Тернопільської єпархії за кошти зібрані благодійним фондом “Вірую”. Їх до Києва привіз архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор, який спільно з парафіянами і розробив зовнішній вигляд переносних престолів. Ці престоли будуть передані військовим священикам Української Православної Церкви Київського Патріархату, які служать у складі військових підрозділів на передовій.

Коментарі вимкнені.