На Тернопільщині відкрили навчально-практичний центр, який є одним із 50 таких осередків в Україні

За сприяння голови обласної ради Віктора Овчарука та голови облдержадміністрації на базі Бучацького професійно-технічного училища відкрили новий навчально-практичний центр.

Створення підрозділу відбулося у рамках реалізації проектів державно-приватного партнерства.

На відкриття центру були спрямовані кошти державної субвенції у сумі 630,0 тис. грн та 400,0 тис. грн – з обласного бюджету. За ці гроші придбали сучасне обладнання, а також провели капітальний ремонт приміщень.

Голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук впевнений, що діяльність навчально-практичного центру сприятиме якісній підготовці робітничих кадрів та розширенню можливостей соціального партнерства у сфері підготовки конкурентоспроможних кваліфікованих робітників.

– Сучасний ринок праці у нашій країні висуває все більші вимоги до професійної освіти та конкурентоспроможності майбутніх кваліфікованих робітників. Тому перспективи розвитку професійно-технічних навчальних закладів полягають у співпраці з роботодавцями, у розширенні соціального партнерства з провідними підприємствами та створення навчально-практичних центрів. Відповідно до наказу МОН цього року в Україні створено 50 навчально-практичних центрів. Один із них – у Бучацькому професійно-технічному училищі, де отримуватимуть якісну та кваліфіковану освіту електромонтажники та електромонтери. Замовниками кадрів у цьому навчальному закладі є низка підприємств та установ, серед яких потужні компанії, організації та товариства. Це свідчить про високий рівень та якість підготовки вихованців, які зі стін училища виходять компетентними робітниками. Важливим є і те, що учні знають – вони не поповнять ряди безробітних, їх чекають і вони потрібні, – зазначив під час відкриття навчально-практичного центру Віктор Овчарук.

До слова, підготовка кваліфікованих робітників у навчальному закладі здійснюється згідно з ліцензією Міністерства освіти і науки України, якою надано право здійснювати підготовку з 14 робітничих професій. Цього року підготовка здійснюється за інтегрованими професіями «коваль ручного кування, електрозварник», «муляр, штукатур, маляр», «перукар (перукар-модельєр), манікюрник», «електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, водій автотранспортних засобів категорії С», «кухар, кондитер», «тракторист-машиніст с/г виробництва, слюсар, водій автотранспортних засобів категорії С».

Фактичний контингент учнів на 1 вересня 2018 року складає 457 осіб, із них 411 учнів одночасно з професійною підготовкою здобувають повну загальну середню освіту. Серед них є 7 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, 11 – з особливими освітніми потребами, 60 – з малозабезпечених і 117 – із багатодітних сімей.

Коментарі вимкнені.