На Тернопільщині виявили чудотворну ікону Богородиці XVII століття

Відреставровану чудотворну ікону Белзької Богородиці XVII століття освятили в селі Устя-Зелене Монастириського району 26 серпня .
Реліквія завжди перебувала у селі Устя-Зелене в Соборі Пречистої Богородиці. Її перемальовували чимало разів, тому про те, що під шарами фарби – давня реліквія, ніхто не здогадувався. Віддати образ на реставрацію вирішив настоятель парафії отець Степан Стрілецький. Ікона є однією з копій найдавніших часів. Саме полотно говорить про те, що це початок XVII столітя. Фахівці-реставратори зі Льовова підтвердили цей факт.
Від листопада ікону реставрували львівські майстри.Разом з образом на реставрацію віддали хрест – релікварій з часточками Хреста Господнього. Реставратори  сказали  –  це мощівник. Розібрали, а там виявилися частинки дерева. За інформацією інвентарних книг виявилося, що там частинки Хреста Живтоворящого.
За інформацією Галини Семак, м. Монастириська.
Довідково
Белзька ікона Божої Матері (пол. Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej, Obraz Czarnej Madonny, Częstochowska Ikona Matki Bożej, Częstochowska Ikona Bogarodzicy) — чудотворна ікона Богородиці, написана, за переказами, євангелістом Лукою в Єрусалимі на кришці стола Святого сімейства, в Сіонській світлиці. Одна з найбільш відомих і шанованих святинь Польщі і Центральної Європи. Шанується однаково католиками та православними. Через темний відтінок обличчя також відома як «Чорна Мадонна».

Коментарі вимкнені.